اختصاص اعتبار برای مقاوم سازی خانه های روستایی قزوین

به گزارش گیگابلاگ، تخصیص 400 میلیون ریال تسهیلات دولتی برای مقاوم سازی و بهسازی منازل روستایی نقش مهم و سازنده ای در حوزه ایمنی واحدهای مسکونی در برابر زلزله و سایر بلایای طبیعی دارد.

اختصاص اعتبار برای مقاوم سازی خانه های روستایی قزوین

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان مسکونی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اصغر گونجی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین چهارشنبه 4 دی به مناسبت پنجم دی ماه، روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش آثار بلایای طبیعی گفت: امسال سهم قزوین در حوزه طرح ویژه، مقاوم سازی و بهسازی 4هزار واحد مسکونی روستایی بود که تا به امروز یک هزار و 865 متقاضی به بانک های عامل معرفی که 900 مورد آن منجر به عقد قرارداد شده و به 800 درخواست کننده تسهیلات 400 میلیون ریالی پرداخت شده است.

وی با اشاره به 93 هزار و 246 واحد مسکونی روستایی در سطح استان قزوین، تأکید کرد: تا به امروز حدود 50 درصد این تعداد مقاوم سازی شده که قزوین در این رابطه از میانگین کشوری نیز جلوتر بوده است.

گونجی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال 84 مقاوم سازی و بهسازی سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی کشور را در دستور کار خود قرارداد که سهم استان قزوین از آن سال تا به امروز 47 هزار واحد بود.

به گفته وی برگزاری آزمون برای ناظران و استقرار دفاتر فنی روستایی با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور اجرا و نظارت بر امر کیفی ساخت وساز ازجمله اقدامات بنیاد مسکن در راستای مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی استان قزوین بوده است.

این مسئول اضافه نمود: در سال های اخیر نیز با تشویق و فرهنگ سازی های اجرا شده در حوزه ساخت وساز روستایی جهت مقاوم سازی، امروزه حتی خود روستاییان نیز از امور فنی ساختمانی تا حدودی آگاهی دارند.

گونجی با اشاره به آخرین شرایط عملیات ساخت وساز این نهاد در استان لرستان ناشی از سیلاب امسال اظهار کرد: تعهد بنیاد مسکن استان قزوین برای ساخت منازل مسکونی خسارت دیده شهر دلفان 2200 واحد بود که ضمن آواربرداری کامل واحدها، 2 هزار و 150 واحد پی کنی، 2 هزار 100 واحد آرماتوربندی، 2 هزار و 50 واحد اجرای فونداسیون، یک هزار و 800 واحد اسکلت بندی، یک هزار و 300 واحد اجرای سقف و 800 واحد نیز نصب در و پنجره و اجرای گچ خاک به انجام رسیده و سعی داریم تا اوایل سال آینده نیز تمامی پروژه ها را به اتمام برسانیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 1803

به "اختصاص اعتبار برای مقاوم سازی خانه های روستایی قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اعتبار برای مقاوم سازی خانه های روستایی قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید