ادعای وزیر خارجه کانادا علیه ایران

به گزارش گیگابلاگ، وزیر خارجه کانادا مدعی شد که رفتار ایران در 15 ماه اخیر از زمان حادثه هواپیمای اوکراینی غیرمنصفانه بوده است.

ادعای وزیر خارجه کانادا علیه ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، مارک گارنو، وزیر خارجه کانادا روز پنج شنبه خطاب به کمیته ای از قانون گذاران که در حال آنالیز حادثه هواپیمای اوکراینی هستند، گفت: رفتار دولت ایران در 15 ماه اخیر غیرمنصفانه بوده است و این مسئله را تا جوابگو کردن آن ها پیگیری خواهیم کرد.

پیش از این نیز کانادا ادعا هایی را در رابطه با ایران و عملکرد آن در قبال سقوط هواپیمای اوکراینی مطرح نموده بود که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با رد آن ها تاکید نمود: ما از کانادا می خواهیم که با شایعه پراکنی ها، باعث نشوند که هر روز بار دیگری بر غم و اندوه خانواده های داغدار اضافه شود.

وی اضافه نمود: به دولت کانادا توصیه می کنیم به جای جنجال های بی نتیجه خود حرفه ای رفتار نموده و اگر نظری دارد در قالب گزارش تخصصی سانحه ارائه نماید.

خطیب زاده بیان کرد: یکبار دیگر مجددا تاکید می کنیم که دولت جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین المللی خود و حقوق خانواده هایی که عزیزان خود را از دست داده اند و اکثریت بالایی از آنان هم شهروند ایرانی هستند، پایبند است و قدم به قدم در حال اجرای تعهدات بین المللی و الزامات قانونی خود طبق قوانین داخلی و بین المللی است که با تکمیل هر یک از اقدامات گزارش آن به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9363

به "ادعای وزیر خارجه کانادا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای وزیر خارجه کانادا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید