بیانیه گلایه آمیز عادل آذر ، گزارش محرمانه تفریغ بودجه 4 اسفند برای روحانی ارسال شد ، چرا بعد انتشار گفتند غلط است

به گزارش گیگابلاگ، رئیس دیوان محاسبات گفت: گزارش تفریغ بودجه 97 به صورت خیلی محرمانه با جزئیات به رئیس جمهور محترم منعکس شده بود چرا تا زمان قرائت گزارش هیچ تردیدی به صحّت محتوا یا ارقام این گزارش وارد نکردند ولی به محض اطلاع رسانی عمومی ادعا کرد همه چیز صددرصد غلط است.

بیانیه گلایه آمیز عادل آذر ، گزارش محرمانه تفریغ بودجه 4 اسفند برای روحانی ارسال شد ، چرا بعد انتشار گفتند غلط است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در واکنش به اظهارات دولتمردان به گزارش تفریغ بودجه 97 بیانیه ای خطاب به ملت شریف ایران اسلامی صادر کرد.

متن بیانیه به توضیح ذیل است:

ملّت شریف ایران اسلامی

باسلام و آرزوی تندرستی؛ پیرو قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1397 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، بر اساس اطلاعات نادرست ارائه شده به ایشان مطالبی در نقد و ردّ محتوای گزارش این دیوان در بخش حسابرسی عملکرد ارز تخصیصی 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی و غیراساسی بیان نمودند.

به دنبال آن بعضی از اعضای کابینه و بویژه مسئولین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه نیز با انتشار اخبار و بیانیه های بی بنیان، به تشویش اذهان عمومی پرداختند. تیتر خودساخته و هدفمند گم شدن دلارها را جعل کردند و سپس آن را 100% غلط شمردند! توپخانه رسانه ای دولتیان هم همچنان در حال بمباران افکار عمومی است.

لذا در راستای صیانت از بیت المال و حفظ کیان دستگاه های نظارتی که ملجاء مردم به عنوان صاحبان اصلی بیت المال است، بیش از این سکوت و نجابت حرفه ای را جایز نمی داند و جهت تنویر افکار عمومی، مواردی را به استحضار می رساند:

1- گزارش های حسابرسی همه ساله بر اساس عملکرد، مدارک و مستندات دستگاه های اجرایی توسط حسابرسان خبره تهیّه و در یک فرآیند شش مرحله ای در تعامل با مسئولان ذیربط کنترل و بازبینی می گردد. بدیهی است، در صورتی گزارش تفریغ بودجه کلّ کشور به مجلس شورای اسلامی تقدیم و به اطلاع عموم مردم می رسد که بدواً اطمینان صددرصدی از صحّت محتوای آن حاصل و به تصویب هیئت عمومی دیوان محاسبات؛ متشکل از 12 مستشار، دادستان و رئیس کل رسیده باشد.

2- در گـزارش این دیوان و خلاصه قرائت شده در صحن علنی مجلس، هیچ گونه اشاره ای به گم شدن حتی یک دلار نشده است. بلکه آنچه به صراحت آمده است، عدم انجام تعهّدات اشخاص حقیقی و حقوقی گیرنده ارز، مجموعاً به مبلغ 4/8 میلیارد دلار تا تاریخ 12/9/1398 مبنی بر وارادات کالا می باشد. دستگاه های ذیربط براساس گزارش تفصیلی دیوان محاسبات، نام و نشان اشخاص فوق الذکر را به خوبی می دانند و باید وظایف قانونی خود را در راستای انجام تعهّدات و استیفای حقوق بیت المال بعمل آورند.

3- مراتب به صورت خاص و خیلی محرمانه طی نامه مورّخ 4/12/1398 به تفصیل و با جزئیات به رئیس جمهور محترم منعکس شد و جناب ایشان نیز در تاریخ 14/12/1398 خطاب به بانک مرکزی با تأکید بر این مهم، دستور آنالیز صادر فرمودند. رونوشت دستور مذکور نیز به این دیوان واصل شد. چگونه است که؛ رئیس جمهور محترم و سایر مسئولین ذیربط، تا زمان قرائت گزارش تفریغ در 26/1/1399 هیچ گونه خدشه یا تردیدی به صحّت و دقّت محتوا یا ارقام این گزارش وارد نکردند، ولی به محض اطلاع رسانی عمومی، ادعا نمودند که همه چیز صددرصد غلط است؟!

4- با توجّه به مطرح بودن این پرونده در دادسرا و هیئت های مستشاری دیوان محاسبات و مرجع محترم قضائی، توصیه می گردد؛ مسئولان دستگاه های مذکور و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط، بجای صدور بی حاصل بیانیه و مصاحبه های مکرر، پس از مطالعه دقیق گزارش تفریغ بودجه و مستندات آن آمادگی لازم را به منظور دفاع در مراجع مذکور داشته باشند.

در سرانجام؛ همچنان با تأکید بر حفظ استقلال و رسالت حرفه ای خود، بر حمایت از مدیران پاکدست و پرتلاش کشور عزیزمان و ایفای رسالتی که در اصل 55 قانون اساسی آمده است و همیشه از تأکیدات رهبر معظّم انقلاب می باشد، دلسوزان ایران اسلامی و کارکنان شریف و خدوم دیوان محاسبات با تحمّل ناملایمات و نامهربانی های اخیر، انتظار دارند؛ رئیس جمهور محترم به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی، دستور لازم مبنی بر احقاق حقوق بیت المال و پاسخگویی مسئولین ذیمدخل صادر فرمایند.

  • تصویر بیانیه عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور:

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3632

به "بیانیه گلایه آمیز عادل آذر ، گزارش محرمانه تفریغ بودجه 4 اسفند برای روحانی ارسال شد ، چرا بعد انتشار گفتند غلط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه گلایه آمیز عادل آذر ، گزارش محرمانه تفریغ بودجه 4 اسفند برای روحانی ارسال شد ، چرا بعد انتشار گفتند غلط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید