خبری برای آنها که سود سهام عدالت نگرفتند

به گزارش گیگابلاگ، حسن علایی در مورد این که 5 میلیون نفر از سهامداران عدالت شماره شبا حساب بانکی خود را برای دریافت سود سهام ارائه نکرده بودند، گفت: از زمانی که بحث آزادسازی سهام عدالت مطرح شده تا به امروز حدود 600 هزار نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت اعلام کردند و هنوز حدود 4.6 میلیون سهامدار عدالت شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده اند.

خبری برای آنها که سود سهام عدالت نگرفتند

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین در برابر این پرسش که کسانی که تا به امروز شماره شبا نداده اند و در نتیجه سودی هم از سهام عدالت نگرفته اند با توجه به تبدیل شدن سهام عدالت به سهام بورسی، آیا سود آن ها محفوظ می ماند، گفت: کسانی که شماره شبا بدهند، به صورت ماهانه سود سهام آن ها را واریز می کنیم و سود آن ها محفوظ می ماند.

وی همچنین در مورد این که آیا سهامداران عدالت نیاز به احراز هویت در سامانه سجام دارند، گفت: آن هایی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده و شماره شبا حساب بانکی آن ها وارد سیستم شده و تأیید شده، نیازی به احراز هویت ندارند.

علایی همچنین در مورد انتخاب روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت گفت: اطلاعات آزادسازی سهام عدالت را داریم، اما نمی توانیم اعلام کنیم، در عین حال تا آخر 8 خرداد 99 فرصت برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت وجود دارد.

وی همچنین در مورد ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی یکم موسوم به ای. تی.اف گفت: تا خاتمه وقت فردا 31 اردیبهشت ماه برای ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی یکم فرصت وجود دارد و اطلاعات متقاضیان، چون هنوز نزد بانک هاست، به صورت مجموعه جمع آوری نشده و به زودی این اطلاعات از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی گردآوری و ارائه می شود. سازمان خصوصی سازی فقط سهام ارائه می کند.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین در مورد این که برخی شهروندان کارت پرس شده سهام عدالت دارند، اما با وارد کردن کد ملی آن ها در سامانه سهام عدالت به عنوان سهامدار شناخته نمی شوند، اضافه کرد: همه دعوت نامه ها و کارت های سهام عدالت معتبر نیست، بلکه فقط کسانی که با وارد کرد کد ملی در سامانه سهام عدالت به عنوان سهامدار شناخته می شوند، سهامداران نهایی سهام عدالت هستند.

وی تأکید کرد: غیر از سامانه سهام عدالت هیچ کارت و دعوت نامه ای برای سهام عدالت معتبر نیست و فهرست سهامداران در سال های 93 و 94 تکمیل نیست و فعلا هیچ راه حلی برای رفع مشکل این افراد که حدود 2 میلیون نفر هستند وجود ندارد.

به گفته علایی ارائه صندوق قابل معامله بورسی، ای.تی.اف بعدی برای واگذاری به مردم هنوز جمع بندی نشده و به زودی در مورد آن تصمیم گیری می شود.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: سهامداران عدالت که هویت شماره شبای آن ها در سامانه سهام عدالت احراز می شود، نیازی به احراز هویت از طریق سامانه جامع اطلاعات مشترکان بورسی، سجام نیست.

منبع: جوان آنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مرداد 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4085

به "خبری برای آنها که سود سهام عدالت نگرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری برای آنها که سود سهام عدالت نگرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید