رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان در مصاحبه با آسوشیتدپرس، عنوان داشت که رهبران سیاسی باید در مذاکرات با طالبان متحد شوند، زیرا در غیر این صورت پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، خطر جنگ های تلخ تری وجود خواهد داشت.

رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند

عبدالله در ادامه هشدار داد که اگر وحدت از رهبران قدرتمند فعلی در کابل دور گردد، تاریخ این کشور و میلیون ها افغان که از بی کفایتی ها ناامید شده اند، درباره این رهبران به سختی قضاوت خواهند کرد.

رئیس شورای عالی صلح افغانستان در ادامه گفت: من نمی گویم که این به معنی پایان دنیا برای مردم ما است. می گویم که این با چالش به همراه خواهد بود. بنابراین، نظر من این است که تمامی تمرکز برای به دست آوردن صلح باشد که تنها ما را شامل نمی گردد، بلکه طرف دیگر را هم شامل می گردد.

عبدالله هر چند بر مذاکرات صلح با طالبان تأکید می نماید اما می گوید که هنوز قانع نشده که طالبان بدنبال صلح است.

به گفته عبدالله، اعضای گروه طالبان در روزهای گذشته با او تماس هایی داشته اند اما او از طالبان خواسته است تا تمامی خواسته هایشان را روی میز مذاکره بگذارند.

او در این باره به طالبان توصیه کرد: هر خواسته ای که دارید، روی میز مذاکره بگذارید، ما آماده هستیم درباره آنها بحث کنیم. آماده هستیم تا راه هایی را جستجو کنیم که برای هر دو طرف، قابل قبول باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9283

به "رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید