روسیه: کوشش های آمریکا برای از سر دریافت تدابیر تحریمی علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد

به گزارش گیگابلاگ، وزارت امور خارجه روسیه مجددا با انتشار بیانیه ای از کوشش های آمریکا در زمینه از سر دریافت تحریم ها علیه ایران انتقاد کرد.

روسیه: کوشش های آمریکا برای از سر دریافت تدابیر تحریمی علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود کوشش های آمریکا برای از سر دریافت تدابیر تحریمی علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد و تنها به تشدید اوضاع منجر خواهد شد. این فرصت به آمریکا داده شد تا از مخالفت جامعه دنیای با ادعاهایش درباره بکارگیری مکانیسم ماشه اطمینان حاصل کند.

این وزارت خانه اضافه کرد: کوشش واشنگتن برای تحمیل برداشت نادرست خود از قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد به دنیا و فرار از مسئولیت برای نقض آشکار و فاحش وظایف در شورای امنیت، قابل حمایت و درک نیست.

چند روز پیش رئیس شورای امنیت سیگنال های رسمی و روشنی از طرف اعضای شورای امنیت دریافت کرد که گواه عدم شناخت آن ها از حق آمریکا مبنی بر شروع فرایند بازگرداندن تحریم ها علیه ایران بود. به طرف آمریکایی آشکارا پوچی رویه اقداماتشان نشان داده شد که هیچ وجه مشترکی با برنامه حمایت صلح و امنیت بین المللی نداشته و برای همین نمی توانند قطعنامه ای را که مدت ها پیش منقضی شده به کار بیندازند. بدین ترتیب ابتکار آمریکا هیچ چشم انداز و پیامد قانونی ندارد.

وزارت امور خارجه روسیه در سرانجام تاکید نمود: آمریکایی که در واقعیت تنها مانده است، همچنان درباره رهبری خود می گوید. بدیهی است که راه انتخاب شده آنها، راه نادیده دریافت واقعیت هاست و تنها به وخیم شدن اوضاع منجر می گردد. از واشنگتن می خواهیم به این مسئله توجه کند و به راه درست بازگردد.

بیست و پنجم مرداد پس از کوشش های فراوان آمریکا برای تصویب پیش نویس قطعنامه ای به منظور تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران، تصویب این قطعنامه ناکام ماند. بر این اساس، تنها کشور دومینیکن و آمریکا به این قطعنامه رای مثبت دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5539

به "روسیه: کوشش های آمریکا برای از سر دریافت تدابیر تحریمی علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: کوشش های آمریکا برای از سر دریافت تدابیر تحریمی علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید