مقاله: علل درد قفسه سینه سمت راست

به گزارش گیگابلاگ، اگر در معرض هر کدام از این علائم هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند دارو یا سایر درمان ها را تجویز نمایند تا از علائم و عوارض بعدی جلوگیری نمایند.

مقاله: علل درد قفسه سینه سمت راست

درد قفسه سینه سمت چپ معمولا به حمله قلبی مرتبط است. اگر در سمت راست احساس درد می کنید، احتمالا مربوط به قلب شما نیست. اما در صورت مشاهده موارد زیر باید به پزشک متخصص مراجعه کنید:

اگر چه ممکن است بتوانید از داروهای خانگی استفاده کنید، باید پزشک خود را برای تشخیص صحبت کنید. آنها ممکن است قادر به تجویز دارو برای کمک به درمان یا جلوگیری از علائم باشند.

دو نوع التهاب قلبی وجود دارد که می تواند باعث درد قفسه سینه گردد: میوکاردیت و پریکاردیت. میوکاردیت زمانی اتفاق می افتد که عضله قلب شما ملتهب گردد. پریکاردیت به التهاب در دو لایه بافت کیسه مانند (پریکارد) اشاره دارد که قلب شما را احاطه کرده است. هر دو حالت معمولا به علت یک نوع عفونت ایجاد می گردد و می تواند منجر به درد خفیف تا شدید قفسه سینه گردد. میوکاردیت و پریکاردیت علائم مشابهی دارند. این علائم عبارتند از:

آمبولی ریه زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون از ورید در پا به ریه ها منتقل گردد. این انسداد شریانی ناگهانی مانع از جریان خون به بافت ریه می گردد و باعث درد قفسه سینه می گردد.

منبع مقاله: علل درد قفسه سینه سمت راست

انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 11251

به "مقاله: علل درد قفسه سینه سمت راست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: علل درد قفسه سینه سمت راست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید