نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در کاخ بعبدا

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران، الاخبار لبنان گزارش داد: سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان آدینه آینده به کاخ بعبدا خواهد رفت.

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در کاخ بعبدا

در این گزارش آمده است: سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه آدینه به کاخ ریاست جمهوری لبنان می رود و فهرستی از کابینه پیشنهادی خود به میشل عون رئیس جمهوری این کشور ارائه می نماید، که شروط عون در آن جایی ندارد.

الاخبار خاطرنشان کرد: موضوعی که به مخالفت میشل عون و درنتیجه مخالفت مشروط حریری با ادامه مأموریتش برای تشکیل کابینه و انصرافش از این مأموریت با کمترین خسارت ممکن و به گونه ای منجر می گردد که به مثابه بازنده در برابر جبران باسیل دیده نمی گردد.

این رسانه با اشاره به اینکه براین اساس سعد حریری با این شرط که معرفی نخست وزیر آینده، با موافقت او و نبیه بری همره باشد، استعفا خواهد داد، نوشت: در همین چارچوب، شانس مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان برای معرفی به اسم نخست وزیر مأمور تشکیل دولت پس از حریری بالاست هرچند که وی تاکید نموده است که هرگز اشتباه سال گذشته را تکرار نخواهد نمود و به عرصه لبنان تا پس از نهایی شدن سرنوشت نخست وزیر مکلف بازنخواهد گشت.

همین روزنامه در ادامه آورده است: با این حال این نگرانی عظیم همچنان وجود دارد که بر سر نام شخصیتی اعم از ادیب یا غیر از او توافق حاصل گردد که همان شرط های حریری را داشته باشد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9818

به "نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در کاخ بعبدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در کاخ بعبدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید