اجرای طرح پایش با محور نساجی در هزار و 888 موضوع، 3 سرای نوآوری راه اندازی می گردد

به گزارش گیگابلاگ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد مطرح نمود که این دانشگاه طرح پایش را با هزار و 888 موضوع در رشته های مختلف با محور نساجی بر اساس چالش های موجود صنعت نساجی و پوشاک ارائه و اجرا نموده است.

اجرای طرح پایش با محور نساجی در هزار و 888 موضوع، 3 سرای نوآوری راه اندازی می گردد

معصومه طباطبایی در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری گیگابلاگ درباره دستاوردها و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در سال گذشته و برنامه های پیش روی این دانشگاه اظهار کرد: از مهم ترین دستاوردهای اقدامات این واحد دانشگاهی در سال 98 سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های دانش بنیان مانند فراوری ایروپونیک و هیدروپونیک علوفه های دامی و جوانه های خوراکی، فراوری عوامل بیولوژیک دفع آفات گیاهی مانند کنه های شکارگر سویریسکی و کالیفورنیکوس و فراوری حشرات مفید نظیر میلورم(کرم زرد) بوده است.

وی با بیان دیگر دستاوردها و پیروزیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در سال گذشته اضافه نمود: کسب رتبه دوم از نظر تعداد پژوهشگران بین استان های کشور، کسب پنج عنوان برتر شامل واحد دانشگاهی برتر، واحد فناور برتر، کارآفرین برتر و خاتمه نامه برتر در گروه فنی و مهندسی و گروه علوم پایه در هفتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر دستاوردهای این واحد دانشگاهی بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد کسب عنوان دانشجوی فناور برتر در جشنواره دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی این استان را یادآور شد و گفت: کسب این عنوان از دیگر پیروزیت های این واحد دانشگاهی در سال 98 بوده که برگ زرینی در کارنامه پژوهشی دانشگاه به شمار می رود.

این مقام مسئول درباره تحقق شعار سال 98 دانشگاه (هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت) بیان نمود: چند سال اخیر، این واحد دانشگاهی، یکی از روینمودهای اصلی فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را بر پایه آموزش های مهارت محور قرار داده و در این راستا اقداماتی نیز برنامه ریزی و اجرا نموده است.

این استاد دانشگاه یادآور شد: برگزاری دوره های آموزشی مانند دوره های جوشکاری برای دانشجویان و سایر علاقه مندان، راه اندازی انجمن رباتیک دانش آموزی در راستای تحقق هر دانشجو یک تخصص، یک مهارت بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اظهار داشت که در این راستا استعدادیابی و آموزش مهارت های لازم از مقاطع تحصیلی پایین و قبل از دانشگاه و تقویت انجمن رباتیک دانشجویی دانشگاه از دیگر اقدامات اجرا شده است.

راه اندازی مدرسه اشتغال به منظور مهارت پروری دانشجویان

طباطبایی درباره مدارس مهارتی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برای راه اندازی مدرسه اشتغال به منظور مهارت پروری دانشجویان اقدام نموده و در این مدرسه مهارت های تخصصی مورد احتیاج بازار کار و جامعه به دانشجویان و هنرجویان آموزش داده می گردد.

به گفته وی در این دانشگاه چند دوره رویداد کارآفرینی و استارت آپ برای آشنایی دانشجویان و دانش آموزان با مهارت های لازم برای ورود به کسب و کار و جامعه برگزار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد درباره طرح پایش و ایجاد سراهای نوآوری و فناوری اظهار کرد: با توجه به قطب بودن استان یزد در صنعت نساجی و پوشاک کشور، این واحد دانشگاهی طرح پایش خود را با عنوان منظومه پژوهش های اثرگذار یکپارچه شبکه ای صنعت نساجی ایران به سفارش سازمان مرکزی با هزار و 888 موضوع در رشته های مختلف با محور نساجی بر اساس چالش های موجود صنعت نساجی و پوشاک ارائه و اجرا نموده است.

طباطبایی درباره راه اندازی سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به گیگابلاگ گفت: با توجه به تخصص، تجربه و خاستگاه صنعت نساجی و پوشاک در این منطقه، این دانشگاه پیروز به اخذ مجوز اولیه راه اندازی سرای نوآوری پوشاک و سرای نوآوری کاشی، سرامیک و لعاب برای واحد میبد شده که اقدامات لازم برای راه اندازی و فعال سازی این سرای با نظر مساعد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دست برنامه ریزی و اقدام است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با بیان پیروزیت های کسب شده در حوزه رباتیک اظهار داشت: با توجه به این مؤلفه سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی در این واحد دانشگاهی راه اندازی می گردد.

4117/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3827

به "اجرای طرح پایش با محور نساجی در هزار و 888 موضوع، 3 سرای نوآوری راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح پایش با محور نساجی در هزار و 888 موضوع، 3 سرای نوآوری راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید