اف بی آی هکرها را سر کار می گذارد

به گزارش گیگابلاگ، اف بی آی برای فریب هکرها ابتکار عمل تازه ای را به اجرا گذاشته تا به شرکت های تجاری کمک کند، آنها را با داده هایی در قالب طعمه فریب دهند.

اف بی آی هکرها را سر کار می گذارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گیگابلاگ به نقل از انگجت، هکرها هر سال خسارت های سنگینی را به شرکت ها و موسسات تجاری وارد می کنند و پلیس آمریکا برای کاهش این خسارات قصد دارد ابتکار عمل جدیدی را اجرا کند.

بر همین اساس قرار است شرکت ها برای فریب و تطمیع هکرها آنها را با اطلاعات غلط تغذیه کنند و از این طریق اطلاعات اصلی و ارزشمند را برای خود حفظ کنند.

برنامه ای که اف بی آی در این راستا به اجرا درمی آورد، IDLE نام دارد و در قالب آن از سرقت داده های مهم با جاگذاری داده هایی به عنوان طعمه جلوگیری می شود. اف بی آی معتقد است از این طریق می توان هکرها را گیج کرد تا آنها نتوانند آنچه که واقعا ارزش سرقت دارد را بدزدند.

پلیس آمریکا می گوید قصد ندارد اطلاعات بیشتری را در این زمینه افشا کند تا هکرها نتوانند متوجه جزئیات موضوع شوند. اما قرار است داده های یادشده در ساختارهای موجود داده های شرکت ها جاسازی شوند و تفکیک آنها برای هکرها از این طریق سخت و چه بسا ناممکن شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 1829

به "اف بی آی هکرها را سر کار می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی هکرها را سر کار می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید