تمدید فرصت یک هفته ای برای خرید پالایشی یکم

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران : امکان خرید پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است تا یک هفته دیگر فراهم است و متقاضیان می توانند به وسیله بانک یا کارگزاری نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام نمایند.

تمدید فرصت یک هفته ای برای خرید پالایشی یکم

به گزارش گیگابلاگ به نقل از ایسنا، پذیره نویسی پالایشی یکم به عنوان دومین ETF دولت از پنجم شهریورماه اغاز شده و مهلت پذیره نویسی تا چهارشنبه هفته آینده(26شهریورماه) ادامه دارد.

پالایشی یکم از سهام شرکت های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) وپالایش نفت بندر عباس (شبندر) تشکیل شده است و عموم مردم با استفاده از کد ملی یا کد بورسی می توانند نسبت به خرید یاپذیره نویسی این صندوق اقدام نمایند.

متقاضیان خرید این صندوق می توانند در بازه زمان مشخص شده به صورت حضوری و غیرحضوری به وسیله بانک ها نسبت به خرید این صندوق اقدام نمایند. همچنین افرادی که دارای کد معاملاتی هستند می توانند به صورت غیر حضوری به وسیله سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام نمایند.

بر این اساس بانک های منتخب شامل ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کار آفرین می شوند. اطلاعات مورد احتیاج برای تکمیل اطلاعات نیز شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت نماینده می گردد.

از ویژگی های این صندوق این است که پذیره نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف 50 میلیون ریال امکان پذیراست و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. البته متقاضیانی که در نخستین مرحله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری اقتصادی یکم شرکت نموده اند، می توانند در مجموع دو صندوق سرمایه گذاری واسطه گری اقتصادی یکم و سرمایه گذاری پالایشی یکم تا سقف 50 میلیون ریال پذیره نویسی نمایند.

بر این اساس، افرادی که به میزان دو میلیون تومان صندوق ETF دارای یکم را خریداری نموده بودند، در این مرحله می توانند تنها سه میلیون تومان از واحدهای این صندوق را با تخفیف 20 درصد خریداری نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5711

به "تمدید فرصت یک هفته ای برای خرید پالایشی یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید فرصت یک هفته ای برای خرید پالایشی یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید