خبرنگاران فراوری چوب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

به گزارش گیگابلاگ، تهران - خبرنگاران - یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به فراوری چوب حرارتی با ظرفیت اسمی 20 هزار متر مربع در ماه شد.

خبرنگاران فراوری چوب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

به گزارش روز شنبه از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، یوسف زارع بیدکی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد این محصول گفت: چوب خام برای نمای ساختمان قابل استفاده نیست و در اثر آب، رطوبت و گرما از بین می رود، بر همین اساس با کوره های دانش بنیان طراحی شده در این شرکت و عملیات حرارتی چوب تا 212 درجه حرارت می بیند؛ این کار باعث افزایش مقاومت چوب در برابر گرما، باران ورطوبت و موریانه می گردد.

وی ادامه داد: چوب در دمای 80 درجه آتش می گیرد اما با فناوری به کار رفته در کوره ها می توانیم تا 212 درجه به چوب حرارت بدهیم تا تغییرات شیمیایی مورد نظر روی چوب اتفاق بیفتد.

مدیرعامل این شرکت، بازار هدف محصولات این شرکت را صنعت ساختمان بیان نمود و گفت: عظیم ترین مشکل ما تامین مواد اولیه است، ماده خام مورد استفاده در کوره های ما از روسیه وارد می گردد بر این اساس با مشکلاتی چون نوسانات ارزی، تحریم ها و کمبود نقدینگی روبرو هستیم.

زارع بیدکی درمورد مزیت رقابتی این محصول نسبت به نمونه های فراوریی در داخل کشور اظهارداشت: ما با اتکا به توان متخصصان خود توانستیم تجهیزات فراوریی این فرآیند مانند کوره حرارت دهی را بومی سازی کنیم، این مزیت این امکان را می دهد که بر اساس تغییرات مورد احتیاج، عملکرد کوره و فرآیند را متفاوت کنیم، این در حالی است که کوره و تجهیزات رقبای ما در داخل وارداتی است و آنها تنها فراوریکننده این محصول هستند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر استفاده از دانش و تخصص بومی، بازطراحی و ساخت بعضی از ماشین آلات صنعتی و تلفیق آن با بعضی از تجهیزات خارجی سبب شده تا محصول نهایی از نظر کیفی تفاوتی با نمونه خارجی نداشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص چشم انداز آینده شرکت به طرح توسعه ای برای افزایش ظرفیت فراوری اشاره نمود و گفت: بهبود مستمر کیفیت، دستیابی به بازارهای جهانی و اشتغال زایی از جمله چشم اندازهای کوتاه مدت ما است، در حال حاضر با دو کوره دانش بنیان، عملیات حرارت دهی را انجام می دهیم اما در نظر داریم که در قالب یک طرح توسعه ای، با فراوری کوره های دیگر ظرفیت فراوری را افزایش دهیم.

زارع بیدکی همچنین درمورد تسهیلاتی دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: برای طراحی کوره سوم از صندوق نوآوری مصوبه تسهیلات چهار میلیارد تومانی را دریافت کردیم، البته در گذشته نیز دو تسهیلات نمونه سازی و فراوری قبل از صنعتی به مبلغ 180 و 250 میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نموده بودیم.

وی ادامه داد: در کوشش هستیم تا محصول فراوریی را نیز دانش بنیان کنیم در این صورت می توانیم از تسهیلات سرمایه در گردش و فروش لیزینگی صندوق نوآوری هم استفاده کنیم.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 8451

به "خبرنگاران فراوری چوب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراوری چوب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید