داریوش ارجمند: تجربه های متفاوت در بازیگری را دوست دارم

به گزارش گیگابلاگ، داریوش ارجمند می گوید، دوست دارد که در نقش هایی متفاوت ظاهر گردد؛ برای همین هم درست پس از بازی در سریال امام علی (ع) و در نقش مالک اشتر، در فیلم آدم برفی و در قالب نقش یک کاراکتر لُمپَن بازی نموده است.

داریوش ارجمند: تجربه های متفاوت در بازیگری را دوست دارم

به گزارش خبرنگاران، داریوش ارجمند درباره علاقه به تنوع در نقش آفرینی هایش به ایسنا شرح می دهد: همواره تجربه های تازه و متفاوت را دوست داشته ام. بازیگر نباید خودش را در قالب یک نقش تکرار کند و گاهی پیش آمده که پس از نقشی، برای کار بعدی رفته ام و در یک نقش کاملاً متفاوت و متضاد بازی نموده ام.

او در ادامه صحبت هایش با اشاره به نقش هایی که در این سالها ایفا نموده است، به ذکر مثالی می پردازد و می گوید: درست پس از سریال امام علی(ع) رفتم و در فیلم آدم برفی و در قالب نقش یک کاراکتر لمپن بازی کردم. میان مالک اشتر و اسی، از زمین تا آسمان فاصله است؛ اما دوست داشتم نقش های متفاوت را بازی کنم و خودم را در قالب یک کاراکتر و نقش محدود نکنم. اتفاقاً پیشنهاد نقش های تکراری را هم زیاد داشته ام؛ اما خیلی از آنها را رد نموده ام و منتظر مانده ام تا یک پیشنهاد متفاوت و خاص از راه برسد.

ارجمند در همین زمینه به ایفای نقش متفاوتش در سریال تعبیر وارونه یک رویا که این روزها از شبکه آی فیلم در حال بازپخش است، اشاره نموده و عنوان می نماید: اگر نگاهی به کارنامه بازیگری من داشته باشید، متوجه تنوع نقش هایم خواهید شد. مهم ترین عاملی که برای بازی در سریال تعبیر وارونه یک رویا ترغیبم کرد، همین تازه بودن نقش بود. چنین نقشی را در فیلم ها و سریال های دیگر تجربه ننموده بودم. مصطفی کاشفی یک مامور اطلاعاتی بلندپایه بود که حفاظت از دانشمندان هسته ای کشور را بر عهده داشت. جای چنین نقشی در کارنامه هنری ام خالی بود و از بازی در سریال واقعا لذت بردم.

او ادامه می دهد: نقشم در تعبیر وارونه یک رویا شبیه کارهای قبلی ام نبود که بتوان مابه ازای بیرونی برای آن پیدا کرد. مأموران امنیتی و سربازان گمنام امام زمان(عج) مثل اقشار دیگر جامعه نیستند که بتوان در اطراف خود مشاهده و از آنها الگوبرداری کرد. شما وقتی قرار است نقش یک پزشک یا معمار را بازی کنید، شبیه آن را در جامعه زیاد می بینید؛ اما کاراکترهای سریال تعبیر وارونه یک رویا به دلیل حساس بودنِ کارشان، معمولاً شناخته شده نیستند. این خصوصیات باعث شد که نقشم در سریال را دوست داشته باشم.

ارجمند درباره همکاری با فریدون جیرانی ـ کارگردان سریال تعبیر وارونه یک رویا ـ هم خاطرنشان می نماید: آشنایی من و آقای جیرانی به سال ها قبل در مشهد بازمی گردد. سال هاست که ما با هم دوست هستیم؛ اما قسمت نشده بود که با هم کار کنیم. خوشبختانه تعبیر وارونه یک رویا این فرصت را فراهم آورد و تجربه همکاری خیلی خوبی هم بود.

این هنرمند با بیان اینکه بازخوردهای خوبی از مردم کوچه و خیابان برای ایفای نقش در سریال تعبیر وارونه یک رویا می گرفته، در این زمینه یادآور می گردد: مردم سریال را دوست داشتند و به خصوص موضوع خاص آن برایشان جذاب بود، حتی به نقش متفاوت من در سریال هم اشاره می کردند. این نشان می دهد که مخاطب امروز تلویزیون چقدر باهوش است و سنجیده فکر می کند و نظر می دهد.

داریوش ارجمند ادامه می دهد: سوژه سریال تعبیر وارونه یک رویا خاص و متمایز بود. مخاطب پیش از آن، کمتر سریالی را با این قصه و مضمون دیده بود. تا پیش از این سریال، کمتر به این شکل متمرکز و واضح به فعالیت سربازان گمنام امام زمان(عج) پرداخته شده بود، آن هم در قالب یک قصه جذاب و چند لایه. برای ساخت سریال واقعاً وقت و انرژی زیادی صرف شد و همه عوامل زحمت خودشان را کشیدند؛ البته نباید از نقش آقای جیرانی به عنوان نویسنده و کارگردان سریال هم به راحتی گذشت. او یک نگاه متفاوت، جذاب و بدون شعارزدگی به مناسبات اطلاعاتی و امنیتی داشت.

این بازیگر که نقش یک مامور اطلاعاتی را در سریال تعبیر وارونه یک رویا ایفا نموده است، درباره ضرورت ساخت سریال های امنیتی در جامعه امروز، می گوید: سال هاست که ماموران امنیتی کوشش های شبانه روزی برای حفظ امنیت و آرامش در کشور دارند. کوشش هایی که بسیاری از آنها برای مردم ناشناخته است. از سوی دیگر، دشمنانی داریم که با همه توان به خرابکاری مشغول هستند و از هیچ خباثتی دریغ ندارند، نمونه اش ترور دانشمندان هسته ای کشور با وجود همه حفاظت ها و کوشش هاست. به نظرم ضروری است مردم با کوشش ها و فداکاری های ماموران اطلاعاتی چه در داخل و چه در خارج از کشور آشنا شوند. امنیت و آرامشی که امروز در کشور شاهدش هستیم، مرهون این کوشش ها و از جان گذشتگی هاست.

داریوش ارجمند در انتها درباره فعالیت های اخیرش شرح داد: آخرین کارم سریال یاور است که به تازگی پخش شد. فعلا منتظر پیشنهاد خوب هستم. بسیاری از نقش هایی که برای بازی پیشنهاد می شوند، جذابیت های لازم را ندارند.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9557

به "داریوش ارجمند: تجربه های متفاوت در بازیگری را دوست دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داریوش ارجمند: تجربه های متفاوت در بازیگری را دوست دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید