ماموریت ویژه غول هتل سازی فرانسه در ایران

به گزارش گیگابلاگ، مامور ارشد اجرایی شرکت اکور از ماموریت های ویژه این گروهِ فرانسوی هتل های چند ملیتی در ایران اطلاع داد و گفت: قرار است در 10 سال آینده، ماموریت های زیادی در سراسر ایران انجام دهیم، شاید در این مدت، 100 هتل در ایران بسازیم.

ماموریت ویژه غول هتل سازی فرانسه در ایران

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

کریستف لاندا (Christophe Landais) در گفت وگو با خبرنگاران از اراده جدی این مجموعه فرانسوی برای سرمایه گذاری در ایران سخن گفت و با اشاره به دو هتلی که در ایران تحت لیسانس اکور ساخته شده و به نام دو برند این مجموعه درحال فعالیت است، اظهار کرد: ما در خاورمیانه با 36 هزار اتاق درحال فعالیت هستیم، بیشتر این هتل ها لوکس هستند و به تازگی نیز درخواست شده در دبی یک هتل لوکس دیگر بسازیم، ولی ما می خواهیم در ایران هتل بسازیم. نیت مان توسعه کار در این کشور است.

او با استناد به تجربه مشارکت و سرمایه گذاری این شرکت فرانسوی در ایران که پس از توافق برجام علنی شد، خطاب به سرمایه گذاران خارجی که برای شرکت در همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری به ایران آمده اند، گفت: یک پروژه خوب نه تنها باید جذاب باشد، بلکه از نظر زمانی باید پایدار هم باشد و برگشت سرمایه و سود آن هم مطلوب و تضمین شده باشد. بسیاری از سرمایه گذاران تمایل دارند در ایران هتل های تجملی بسازند، اما باید گفت مهمترین موضوع در این نوع سرمایه گذاری تهیه زمین است، اگر تصمیم دارید در ایران پروژه ای اجرا کنید، باید همه شرایط را در نظر گرفته و پروژه را به درستی تعریف کنید. موقعیت ها و تعداد گردشگران هر منطقه را در نظر بگیرید و بدانید با توجه به نوع جغرافیا و شهری که در نظر گرفته اید، چه هتلی می خواهید بسازید.

وی سپس موقعیت مشهد را برای متقاضیان سرمایه گذاری در ایران مثال زد و گفت: این شهر سالانه 25 میلیون زائر دارد و شبیه مکه است، بنابراین می توانید در این شهر محصولی ایجاد کنید که احتیاج زائران آن شهر را تامین کند.

مامور ارشد این گروه فرانسوی هتل های چند ملیتی ادامه داد: می دانم فرایند ساخت و ساز در ایران مقداری طولانی است، ولی ما به عنوان گروهی که 12 سال است در ایران کار می کنیم، به این جمع بندی رسیده ایم که سرمایه گذار در این کشور می تواند کار کند، چون فرآیند، شفاف و تعریف شده است. فقط ضروری است به عنوان سرمایه گذار مدام بازنگری های لازم را روی منابع اقتصادی، هزینه زمین و ساخت پروژه خود داشته باشد و کارهایی که می توانید انجام دهید تا این فرایند کوتاه تر گردد را مدام آنالیز کنید تا سودآوری خود را تضمین کنید و زیان دهی هم نداشته باشید.

لاندا سرمایه گذارانِ سایر کشورها را برای سرمایه گذاری در ایران تشویق کرد و گفت: در اروپا برای بانک ها مشارکت در چنین پروژه هایی کمی مشکل است، اما در ایران این کار خیلی ساده تر است.

اکور در حال حاضر 4100 هتل با 570 هزار اتاق در 94 کشور دنیا دارد که در قالب 18 برند فعالیت می نماید. این مجموعه با 240 هزار کارمند هر شب پذیرای 500 هزار مهمان است و از این محل در سال 2015، پنج هزار و 581 میلیون یورو درآمد کسب نموده است. 54 درصد هتل های اکور در اروپا و مابقی در آسیا ساخته شده اند. ایدئولوژی این غول هتل سازی آن است که هر سه روز دو هتل افتتاح کند.

این گروه سرمایه گذار با درنظر دریافت 10 درصد رشد سالانه صنعت گردشگری ایران با پیش بینی ورود 28 میلیون گردشگر در سال 2035، برنامه ریزی نموده تا آن موقع، بین 350 تا 370 هتل با 60 هزار اتاق در این کشور بسازد و از این طریق 800 هزار شغل ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2345

به "ماموریت ویژه غول هتل سازی فرانسه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت ویژه غول هتل سازی فرانسه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید