مقاله: تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

به گزارش گیگابلاگ، دانشگاه ها در کانادا بر مهارت های تحلیلی، برنامه های آموزشی و حرفه ای و توانایی درک و استفاده از اطلاعات متمرکز هستند. دانشجویان این دانشگاه ها، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل می شوند. دوره های آموزشی در دانشگاه ها حدودا بین 3 تا 4 سال است؛ به همین خاطر تحصیل در دانشگاه های کانادا گزینه جذابتری برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی است. همانطور که انتظار می رود تحصیل در دانشگاه ها گران تر از تحصیل در کالج است، اما دانشجویان برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا می توانند از کمک های مالی دانشگاه استفاده کنند.

مقاله: تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

برای اخذ پذیرش از کالج های کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان IELTS نیست و شما می توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج بگذرانید. توجه کنید که شما تا مقطع لیسانس می توانید در کالج های کانادا تحصیل کنید و در صورتی که مدرک فوق لیسانس و یا بیشتر دارید، مجاز به ثبت نام در کالج های کانادا نیستید. شهریه کالج های این کشور معمولا سالانه از 15 تا 20 هزار دلار کانادا متغیر است. میزان شهریه به کالج مورد نظر و رشته انتخابی شما بستگی دارد.

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری: بر خلاف کشور آمریکا که در آن به مدارس محلی کالج گفته می شود، کالج در کشور کانادا محلی برای ارائه آموزش های فنی و با هدف رشد اقتصادی این سرزمین است. برنامه های مطالعاتی کالج های کانادا بر اساس روند بازار کار و نیاز های کارفرمایان مشخص می شود. به بیان دیگر می توان گفت کالج ها معمولا بر مهارت های خاص، آموزش های فنی و حرفه ای و تجارت تمرکز دارند و استخدام دانشجویان پس از پایان تحصیلاتشان، هدف مستقیم آنها است. اندازه کلاس های درس در کالج ها بسیار کوچک است تا تعامل بین معلم و دانشجویان بیشتر باشد و به همین خاطر، تجربه عملی دانش آموزان تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. کالج ها تحت نظارت دانشگاه های کانادا هستند و در 3 مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و ارائه گواهینامه فعالیت می کنند.

منبع مقاله: تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 11488

به "مقاله: تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید