هر آنچه باید درباره موزه لوور پاریس و آثار آن بدانید

به گزارش گیگابلاگ، آیا تابحال فکر کردید چرا موزه لوور پاریس معروفیت بیشتری نسبت به سایر موزه ها دارد؟ چه چیزی موجب شده تا گردشگران از سراسر جهان برای دیدن موزه لوور به پاریس سفر کنند؟ موزه لوور نمادی از شکوه و تمدن فرانسه است، آثار ارزشمندی که در این موزه وجود دارد، موجب تمایز آن نسبت به سایر موزه های جهان می شود. این موزه باشکوه که در حاشیه رود سن واقع شده، فراز و نشیب های تاریخی زیادی را از سر گذرانده است. عظمت و بزرگی این موزه، دیدنگران را حیرت زده می کند. در این مقاله از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم حقایق جالبی در مورد موزه لوور و تاریخچه آن بیان کنیم، پس همراه ما باشید.

هر آنچه باید درباره موزه لوور پاریس و آثار آن بدانید

راهنمای بازدید از موزه لوور پاریس

برای بازدید از موزه لوور پاریس بد نیست درباره تاریخچه این موزه مشهور در دنیا بیشتر بدانید. همچنین بخش های مختلف موزه لوور، راه های دسترسی و هزینه بازدید از آن را بدانید.

تاریخچه موزه لوور

کاخ لوور در سال 1564 از طریق فرانسیس اول در محل یک قلعه قدیمی ساخته شد. پی یر لسکو، معمار و طراح موزه لوور بود که بخش کوچکی از موزه کنونی از طریق او تکمیل شد. این مکان تا زمان سلطنت پادشاهان هنری دوم و چارلز نهم به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت.

سرانجام در دهم آگوست 1793، دولت، موزه هنرهای مرکزی را در گالری بزرگ لوور افتتاح کرد. پس از آن سرعت توسعه موزه لوور، شدت گرفت و ارتش فرانسه، آثار هنری و باستان شناسی حاصل از جنگ های ناپلئونی را به عنوان غنائم جنگی به این موزه بخشید. در زمان ناپلئون بخش شمالی موزه در امتداد خیابان ریوولی احداث و در قرن نوزدهم دو بخش غربی آن تکمیل و سرانجام در زمان ناپلئون سوم بخش نمایشگاهی آن افتتاح شد.

تهیه بلیط موزه لوور

برای تهیه بلیط موزه لوور به صورت آنلاین 17 یورو و به صورت حضوری باید 15 یورو بپردازید که روزانه تنها تعداد محدودی بلیط به صورت حضوری فروخته می شود. موزه لوور برای افراد زیر 18 سال و در عصر جمعه زیر برای افراد زیر 26 رایگان خواهد بود. در روز باستیل (14 جولای) و اولین شنبه هر ماه از ساعت 18 - 21:45 بازدید از موزه لوور برای تمام افراد رایگان محاسبه می شود. موزه لوور در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، شنبه و یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 6 بعد ازظهر، روزهای جمعه از 9 صبح تا 9:45 شب فعالیت دارد و روزهای سه شنبه نیز تعطیل است. یک ساعت قبل از باز شدن موزه می توانید بلیط آن را بخرید. همچنین می توانید برای اطلاعات از آخرین تغییرات قیمت بلیط موزه لوور به سایت موزه لوور پاریس مراجعه کنید.

مسیر دسترسی موزه لوور

با وسایل حمل و نقل عمومی می توانید خود را به راحتی به موزه لوور پاریس برسانید. مسیر دسترسی به موزه لوور با مترو و از طریق خطوط 1 و 7 مترو به راحتی امکانپذیر است، ایستگاه پیرامید (Pyramides) خط 14 مترو هم، 6 دقیقه پیاده تا موزه لوور فاصله دارد. با رزرو هتل های نزدیک موزه لوور دسترسی آسانی به آن خواهید داشت. از بهترین هتل های نزدیک موزه لوور برای رزرو می توان به تیم هتل لوور (Timhotel Le Louvre) و هتل دراوینگ (Drawing) اشاره کرد.

بخش های مختلف موزه لوور پاریس

موزه لوور دارای 8 بخش مختلف است که برخی از این بخش ها از قدیم وجود داشتند و برخی مانند گروه هنرهای اسلامی به تازگی به آن اضافه شده اند. در ادامه با بخش های موزه لوور در شهر پاریس بیشتر آشنا شوید.

مجموعه نقاشی های لوور | The Louvres paintings collection

مجموعه نقاشی های لوور تحت عنوان خانه مونالیزا با 7000 آثار نقاشی، یکی از تماشای های موزه لوور به شمار می آید. این مجموعه غنی نقاشی، تمام دوره های هنر اروپا تاتحولات 1848 را در برمی گیرد. مجموعه نقاشی های فرانسوی قرن پانزدهم تا نوزدهم شاهکار بینظیری است که با تماشای آن حیرت زده خواهید شد. از دیگر آثار این مجموعه می توان به نقاشان رنسانس ایتالیایی از جمله مونالیزا لئوناردو داوینچی و نقاشان دوره باروک اشاره کرد.

آثار باستانی مصر موزه لوور | The Egyptian Antiquities of the Louvre Museum

برای آشنایی با زندگی مصریان باستان، حتما سری به آثار باستانی مصر موزه لوور بزنید. این مکان آثاری از تاریخ امپراتوری مصر را در خود جای داده است، در بخش مصر باستان می توانید از نقاشی های دیواری، اشیا مصری، مجسمه ها و تابوت های آنان بازدید کنید. زیباترین بخش های مصر باستان شامل مجسمه اسب آبی، مجسمه آخناتون و نفرتیتی و آختهوتپ می شود که جز بهترین آثار موزه لوور محسوب می شوند.

آثار باستانی یونانی، اتروسکی و رومی | Greek, Etruscan and Roman Antiquities

آثار باستانی یونانی، اتروسکی و رومی از قرن شانزدهم به بعد به موزه اضافه شدند. هریک از آثار باستانی یونان در بخشی مجزا با آثار باستانی اتروسکی و رومی نگهداری می شوند. مجسمه هرکول و آفرودیت از مهمترین مجسمه های این بخش محسوب هستند. از دیگر آثار یونان باستان در موزه لوور می توان به اشیا برنز و جواهرات و مجموعه گلدان سفالی کامپانا اشاره کرد. سارکوفاگی، گلدان، نقاشی و جواهرات از آثار نگهداری شده اتروسکی و مجسمه، موزاییک و کارهای طلا و نقره آثار به جامانده از دوران روم باستان در موزه لوور به شمار می روند.

آثار باستانی خاور نزدیک | Near Eastern Antiquities

خاور نزدیک منطقه ای از آفریقا تا رود سند است. به همین دلیل قدمت آثار باستانی از این بخش ها، به 6 هزار سال قبل بازمی گردند. با افتتاح این بخش در سال 1881، آثار باستانی که از بین النهرین، ایران و شوش کشف شده بودند، به این بخش منتقل شدند. قسمت هایی از کاخ داریوش هم در این بخش قابل مشاهده هستند. در موزه لوور قسمت ایرانی هم وجود دارد که در دپارتمان خاور نزدیک است و می توانید آثار باستانی ایرانی مانند ماسک پوزخند، تابوت مصری سارکوفاگ آنتروپوئید (مجسمه های جنازه فنیقی از دوره ایرانی)، نقش برجسته فرمانروایان اشکانی و سنگ بازالت (مربوط به تمدن بین النهرین) را تماشا کنید.

مجموعه مجسمه های لوور | Sculpture at the Louvre Museum

مجموعه مجسمه های لوور به طور عمده مجسمه های فرانسوی هستند که از طریق میکل آنژ و سایر هنرمندان مطرح دنیا ساخته شده اند. مریم مجدلیه (الهه بت پرست زهره) که به صورت زنی با موهای بلند به تصویر کشیده شده از زیباترین مجسمه های این بخش محسوب می شود.

هنرهای تزئینی موزه لوور | Decorative Arts at the Louvre

هنرهای تزئینی موزه لوور، مجموعه گسترده ای از جواهرات و تاج فرانسوی، ظروف نقره، برنز، سرامیک، شیشه های رنگی و مبلمان به جامانده از قرون وسطی تا قرن 19 است. مبلمان و سایر اشیا به سبک اقامتگاه های سلطنتی ورسای، تویلری و سنت کلود چیده شده اند. تاج های سلطنتی ساخته شده برای هر پادشاه فرانسوی که مزین به زمرد و الماس هستند هم برای بازدید در این دپارتمان موزه قرار دارند.

هنرهای اسلامی | Islamic Arts

دپارتمان هنرهای اسلامی که جوانترین بخش موزه به شمار می رود، در سال 2003 تاسیس شد. بسیاری از آثار موزه لوور پاریس قسمت اسلام، غنائم جنگ های صلیبی هستند. فرش های مغول که از هند آورده شده، نقاشی های هزار و یک شب مینیاتوری ایرانی، حوض منبت کاری شده از نقره و طلا و موزاییک های جمع آوری شده از مسجد بغداد آن را به یکی از بهترین قسمت های موزه لوور پاریس تبدیل کرده اند.

مجموعه هنرهای گرافیک موزه لوور | The Louvre Museums collection of graphic arts

مجموعه هنرهای گرافیک موزه لوور مجموعه ای از نقاشی های دنیا است، این بخش با آثاری که وارثان بارون ادموند به موزه لوور اهدا کردند، تقویت و توسعه یافت.

حقایق جالبی از موزه لوور پاریس

  • موزه لوور پاریس پربازدیدترین موزه دنیا محسوب می شود که سالانه بین 9-10 میلیون بازتماشاماینده (روزانه 27 هزار نفر) از سراسر دنیا دارد.
  • موزه لوور با 60/600 مترمربع، به عنوان بزرگترین موزه در دنیا به شمار می رود.
  • تابلو نقاشی مونالیزا که از طریق لئوناردوداوینچی کشیده شده، در موزه لوور نگهداری می شود. این تابلو بیش از 860 میلیون دلار ارزش دارد.

با بازدید از موزه لوور به گذشته تمدن ها سفر کنید

آثار باستانی کشورها و تمدن هایی که در موزه لوور وجود دارند، شما را به گذشته کشورها می برند. گستردگی و بزرگی موزه لوور موجب شده تا مردم دنیا تنها برای بازدید این موزه شگفت انگیز به فرانسه سفر کنند. البته در سال 1396 هم تعدادی از آثار باستانی موزه لوور به تهران منتقل شد. این آثار در موزه ملی ایران به عنوان نمایشگاهی از موزه لوور در تهران برگزار گشت که مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفت. شما کدام بخش موزه لوور را دوست دارید، از نزدیک ببینید؟

اگر تجربه بازدید از موزه لوور را دارید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

موزه لوور کجاست؟

موزه لوور در خیابان ریوولی و مرکز شهر پاریس، فرانسه واقع شده است.

چرا موزه لوور معروف است؟

موزه لوور به عنوان بزرگترین موزه هنری در دنیا، آثار هنری هنرمندان بزرگی نظیر داوینچی را در خود جای داده است.

ورودی موزه لوور چقدر است؟

خرید قیمت بلیط موزه لوور به صورت آنلاین 17 یورو و به صورت حضوری 15 یورو دریافت می شود.

آیا می توان به صورت رایگان از موزه لوور بازدید کرد؟

بازدید از موزه لوور برای افراد زیر 18 سال رایگان است.

منبع: فلای تودی
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 17710

به "هر آنچه باید درباره موزه لوور پاریس و آثار آن بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه باید درباره موزه لوور پاریس و آثار آن بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید