هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران

به گزارش گیگابلاگ، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید تا خیلی شدید، وقوع توفان لحظه ای و خیزش گردوخاک به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان هشدار داد.

هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران، با صدور هشدار نارنجی رنگ نسبت به افزایش گرادیان فشار، وزش باد شدید تا خیلی شدید و وقوع توفان لحظه ای و خیزش گردوخاک در منطقه ها مستعد بعلاوه نفوذ گردوغبار از استان های مجاور، کاهش کیفیت هوا و دید افقی به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان از بعدازظهر دوشنبه تا سه شنبه (2 تا 3 آبان ماه) هشدار داد.

براثر این مخاطره جوی آسیب به سازه های موقت، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک، سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن درختان دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران، برای جلوگیری از آسیب های ناشی از این مخاطره جوی، انجام اقدامات پیشگیرانه به وسیله دستگاه های مختلف اجرایی، استحکام سازه های موقت نظیر داربست ها و گلخانه ها، عدم پرواز هواپیما های سبک و عدم صعود به ارتفاعات را توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آبان 1401 بروزرسانی: 1 آبان 1401 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 17104

به "هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید