پیشرفت مناسب عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در روستای ورجان

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران/قم معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم از سرعت و پیشرفت فیزیکی مناسب عملیات ساخت و احداث تقاطع غیر همسطح در میدان روستای ورجان بعد از مدت کوتاه وقفه خبر داد.

پیشرفت مناسب عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در روستای ورجان

به گزارش خبرنگاران، محسن محبتی بیان نمود: با تشکیل شهرستان نو کهک، توسعه زیرساخت های حوزه حمل ونقل و جاده ای در دستور کار این اداره کل است.

وی اضافه کرد: در محدوده و اطراف این شهرستان به دلیل جذابیت گردشگری و تنوع آب و هوایی، در طول سال شاهد حجم بالای تردد در محور قم- کهک هستیم.

محبتی گفت: خودروهای عبوری از سه راستا، ونارچ، لنگرود و پردیسان به شهرکهک دسترسی دارند.

وی با اشاره به این که نقطه مشترک خودروهای عبوری در هر سه راستا روستای ورجان است اظهار کرد: در طول سال به ویژه در فصل تابستان شاهد حجم بالای تردد در محدوده روستای ورجان هستیم و برای راهنمایی ترافیک و کاهش تصادفات اقدامات اساسی نیاز است.

محبتی با بیان این که میدان ورودی ورجان نقطه حادثه خیز و پر مخاطره است شرح داد: متاسفانه در طول سال های گذشته شاهد تصادفات زیادی در راستاهای منتهی به این میدان بوده ایم که با تأمین اعتبار، عملیات اصلاح این میدان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: احداث تقاطع غیر همسطح در این منطقه، مشکل گره ترافیکی و ترافیک عبوری این نقطه را حل خواهد کرد.

محبتی در خصوص جزییات احداث این تقاطع شرح داد: یک دستگاه پل از خروجی ورجان به سمت لنگرود احداث می شود و تمامی خودروهای عبوری که از سمت ورجان به سمت لنگرود و بالعکس قصد عزیمت دارند از روی پل تردد می کنند.

وی اضافه کرد: تردد خودروها از پردیسان به ورجان از رمپ کنار تقاطع و از ورجان به پردیسان از زیر پل خواهد بود.

وی با بیان این که عملیات اجرایی احداث این تقاطع از مهرماه سال جاری آغاز شده است، شرح داد: این پل با طول 25 متر با اعتبار یکصد و سی هزار میلیارد ریال و به مدت نه ماه احداث خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: امیدواریم با احداث این تقاطع بخشی از گره ترافیکی و مخاطرات ورودی روستای ورجان مرتفع شود و از همه رانندگان خودروهای عبوری تقاضا داریم در طول مدت احداث پل نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در آن محدوده همکاری لازم را با این اداره کل داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 14002

به "پیشرفت مناسب عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در روستای ورجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت مناسب عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در روستای ورجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید