کارت سوخت خودروهای بدون بیمه شخص ثالث باطل می شود

به گزارش گیگابلاگ، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از باطل شدن کارت سوخت وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث پس از دو مرحله اطلاع رسانی و هشدار پیامکی خبر داد.

کارت سوخت خودروهای بدون بیمه شخص ثالث باطل می شود

به گزارش گیگابلاگ به نقل از تسنیم، شهرام رضایی درباره پیامک هایی که روزهای اخیر مبنی بر ابطال کارت سوخت در صورت دریافت نکردن بیمه شخص ثالث برای برخی مردم ارسال شده، گفت: قانونی به اسم قانون بیمه اجباری شخص ثالث وجود دارد که در ماده 48 آن، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مربوط را موظف می کند کارت هوشمند سوخت برای کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند، صادر نشود.

وی اضافه کرد: در این قانون آمده است که ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هر گونه کارت سوخت و تخصیص اولیه سهمیه یا ادامه آن برای وسایل نقلیه فاقد بیمه خودداری کند، همچنین در تبصره آن تأکید شده است بیمه مرکزی و نیروی انتظامی مکلفند اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه مذکور را به صورت برخط در اختیار ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت قرار دهند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شرح داد: به تعدادی از مردم در روزهای اخیر پیامک زده شده مبنی بر اینکه بیمه شخص ثالث ندارید، پس اقدام به دریافت بیمه شخص ثالث کنید تا کارت سوخت شما باطل نشود. در واقع بین سامانه هوشمند سوخت و بیمه مرکزی ارتباط برقرار شده تا به کسانی که بیمه اجباری شخص ثالث ندارند، اخطار داده شود.

رضایی با بیان اینکه این پیامک ها اخطار مرحله اول است، گفت: هنوز زمان دقیقی برای اینکه چه مدت پس از اخطار اول کارت سوخت کسانی که برای دریافت بیمه شخص ثالث اقدام نکنند می سوزد، مشخص نشده است اما مطمئنا یک مرحله اخطار دومی هم خواهیم داشت و بعد کارت هوشمند سوخت باطل می شود.

وی در پاسخ به اینکه اگر فردی بیمه شخص ثالث دارد و پیامک اخطار ابطال کارت سوخت برایش ارسال شده، چه کند؟ گفت: این افراد باید به بیمه خود مراجعه و استعلام کنند که آیا بیمه شخص ثالث آنها در سامانه بیمه مرکزی ثبت شده است یا خیر. اگر در بیمه مرکزی بیمه شخص ثالث ثبت نشده باشد، آن وسیله نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث شناخته می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 1863

به "کارت سوخت خودروهای بدون بیمه شخص ثالث باطل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت سوخت خودروهای بدون بیمه شخص ثالث باطل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید