کمک های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

به گزارش گیگابلاگ، سفارت ایران در بیروت از ارسال حامل کمک های بشردوستانه ایران به لبنان خبر داد و گفت که چهارمین محموله طی روزهای آینده به بیروت خواهد رسید.

کمک های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

به گزارش خبرنگاران، منبعی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت از ارسال کمک های بشر محبت آمیز کشورمان به لبنان خبر داد.

این منبع امروز در گفت وگو با وب سایت خبری العهد لبنان گفت که کمک های ایران برای مردم لبنان شامل سه هواپیما بود که طی دیروز و عصر امروز به بیروت رسیده است.

منبع مذکور وزن کمک های بشر محبت آمیز ایران به لبنان را 95 تن گفت و گفت که قرار است چهارمین هواپیمای حامل کمک های ایران از قبیل تجهیزات پزشکی، دارو و تجهیزات ویژه درمان فوری طی روزهای آینده در فرودگاه بیروت به زمین بنشیند.

منبع سفارت ایران در بیروت همچین افزود که سه هواپیمای مذکور تجهزات یک بیمارستان میدانی از نوع آر.دی.اچ را نیز با خود حمل می کرد و قرار است به وسیله تیم پزشکی ایران که متشکل از جراحان و پرستاران است، آن را راه اندازی و مدیریت کنند.

به گفته این منبع، جمعیت هلال احمر ایران نیز با حضور علی اصغر، کننده سفیر ایران در لبنان و جواد فلاحی، کننده هلال احمر ایران در لبنان، هدیه بشرمحبت آمیز خود را به کننده حسین محیدلی، وزیر بهداشت این کشور تقدیم کرده است.

به دنبال وقوع انفجار در بندر بیروت و جان باختن شمار زیادی از شهروندان لبنانی، وزارت خارجه ایران ضمن اعلام همبستگی با دولت و مردم لبنان از آمادگی تهران برای کمک به آن ها خبر داد.

سازمان ملل و صندوق بین المللی پول خسارت وارده بر شهر بیروت را میلیاردها دلار برآورد کرده اند و بر ضرورت کمک به لبنان برای بازسازی پایتختش تأکید داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5182

به "کمک های بشردوستانه ایران به لبنان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک های بشردوستانه ایران به لبنان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید