گزارش عجیب پنتاگون درباره قدرت بازدارندگی کره شمالی:هرسال 6 بمب اتم،5000 هزار تن سلاح شیمیایی و تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم!

به گزارش گیگابلاگ، ایسنا نوشت: در گزارش ارتش آمریکا ادعا شده که کره شمالی 60 بمب اتمی و 5000 تن تسلیحات شیمیایی دارد.

گزارش عجیب پنتاگون درباره قدرت بازدارندگی کره شمالی:هرسال 6 بمب اتم،5000 هزار تن سلاح شیمیایی و تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم!

به نوشته روزنامه دیلی میل، در این گزارش با عنوان تاکتیک های کره شمالی آمده که بعید است این کشور زرادخانه خود را کنار بگذارد و از آن به عنوان بازدارنده در مقابل کشورهایی استفاده می کند که به دنبال تغییر رژیم این کشور هستند.

در این گزارش آمده است: تخمین اینکه کره شمالی 20 تا 60 بمب اتم دارد به این معناست که این کشور می تواند هر سال شش بمب اتمی جدید تولید کند.

برآوردهای دیگر هم وجود دارد که می گویند کره شمالی تا سرانجام سال جاری میلادی 100 بمب اتمی خواهد داشت. کره شمالی به این دلیل به دنبال تسلیحات اتمی است که رهبرانش فکر می کنند تهدید حمله اتمی مانعی بر سر راه دیگر کشورهایی است که به دنبال تغییر رژیم در این کشور هستند.

ارتش آمریکا پیش بینی می کند که دولت این کشور همچنین سومین دارنده عامل های شیمیایی است و تخمین زده می شود که بین 2500 تا 5000 تن مواد شیمیایی دارد. آنها بر این باورند که در یک شرایط درگیری، این کشور به احتمال زیاد از تسلیحات شیمیایی خود استفاده می کند.

در این گزارش همچنین آمده که کره شمالی ظرفیت های نبرد سایبری خود را افزایش داده و مدیریت 6000 هکر را در اختیار دارد که اکثرا در خارج از کشور فعال هستند.

آمریکا بیم آن دارد که کره شمالی تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم دارد که می تواند در صورت استفاده بر روی موشک و پرتاب به سمت سئول جان 50 هزار تن را بگیرد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5344

به "گزارش عجیب پنتاگون درباره قدرت بازدارندگی کره شمالی:هرسال 6 بمب اتم،5000 هزار تن سلاح شیمیایی و تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش عجیب پنتاگون درباره قدرت بازدارندگی کره شمالی:هرسال 6 بمب اتم،5000 هزار تن سلاح شیمیایی و تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید