معماری و عمران

همراه اول شبکه تلفن همراه سیستان و بلوچستان را نوسازی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نوسازی شبکه تلفن همراه استان پهناور سیستان و بلوچستان در قالب پروژه ایمن سازی و بهسازی کشوری از دو هفته گذشته با هدف افزایش پوشش با کیفیت شبکه، کاهش قطعی سایت ها و افزایش کیفیت...

21 فروردین 1400

خبرنگاران ضرورت ایجاد یادمان ملل و بهسازی منظر فرهنگی تخت جمشید

شیراز- خبرنگاران- تمدن های باستانی، سابقه ای دیرینه در طول تاریخ دارند؛ بین النهرین، مصر، چین، یونان، روم و دیگر تمدن ها به ویژه ایران که هر یک شکلی از توسعه جوامع انسانی را در این کره خاکی، یادآور و معرفی می نمایند.

2 فروردین 1400

تقدیس، یک سال پس از سرقت

خبرنگاران/اصفهان 14 بهمن ماه سال گذشته، سرو میانی تندیس تقدیس، اثر پرویز تناولی در اصفهان به سرقت رفت و با پیگیری به موقع شهرداری و عوامل انتظامی، علاوه بر شناسایی و دستگیری سارقان، بخش ربوده شده نیز پیدا شد. اکنون این اثر بازسازی شده، از روز گذشته دوباره...

30 اسفند 1399

طرفداران استقلال خواستار جدایی یک مربی شدند!

تمرین امروز استقلال که با حضور محمود فکری (او با تاخیر در تمرین حاضر شد) برگزار گشت با حاشیه های زیادی همراه بود.

24 اسفند 1399

آشنایی با سد اکباتان در همدان، عکس

این سدها، معمولا به دلیل آن که در بستر دره های مختلف تشکیل شده اند، طبیعت بکری در اطراف شان دارند و مقاصدی زیبا برای سفرهای یک روزه شهروندان می سازند. یکی از این سدها، سد اکباتان یا یلفان است که پیش تر به نام سد شهناز شناخته می شد و در جنوب شرقی شهر همدان...

21 اسفند 1399

45 پارک علم و فناوری در کشور ایجاد و فعال شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 45 پارک علم و فناوری در مناطق مختلف کشور راه اندازی و فعال شده به نحوی که تمامی استان ها حداقل دارای یکی از این مراکز مهم علمی و تخصصی هستند.

16 اسفند 1399

آبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغار اردستان از آب شیرین کن مهاباد

خبرنگاران/اصفهان مدیرآبفا اردستان گفت: در سال جاری با اجرای 7 کیلومتر خط انتقال، 300 مترمکعب در روز آب از محل آب شیرین کن مهاباد به مجتمع 9 روستای موغار انتقال می یابد.

1 اسفند 1399

فرش گرد مخصوص دکوراسیون خانه های عظیم و کوچک

فرش گرد به دلیل طرح و شکل خاص خود دارای ویژگی های منحصر بفردی ست و همین ویژگی ها سبب افزایش هواداران و مشتری پسندی بیشتر آن شده است. اینگونه فرش ها هیچ نیازی به معماری خاص در خانه ها نداشته و با هر نوع معماری داخلی به راحتی هماهنگ می شوند و دقیقاً همین قدرت...

28 بهمن 1399

خبرنگاران سومین انبار ترانزیت کالا دربندرشهید رجایی نوسازی شد

بندرعباس- خبرنگاران- مدیرکل بنادر ودریا نوردی هرمزگان گفت: سومین انبار ترانیزیت کالا (انبارشماره 19) و پیشرفت 30 درصدی چهارمین انبار دربندر شهید رجایی انتها یافت.

15 بهمن 1399

آشنایی با موارد مصرف و عوارض قرص لیورگل

قرص لیورگل (Livergol) یکی از داروهای گیاهی برای نوسازی سلول ها و همچنین برطرف مسمومیت های کبدی است که از عصاره گیاهی خارمریم تهیه شده است.

2 بهمن 1399

آئین رونمایی پروژههای عمرانی شهرداریها در حضور رئیس جمهور

معاون عمرانی وزیر کشور از برگزاری مراسم آئین رونمایی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری ها در حضور رئیس جمهور در بیست و هفتم آذرماه خبر داد.

1 بهمن 1399

کدام بودجه موثرتر است؟

بودجه دولت بخشی از تقاضای کل در اقتصاد را تشکیل می دهد. در یک تقسیم بندی ساده می توان بودجه دولت را به سه بخش تقسیم کرد: حقوق و دستمزد، هزینه های اداری و نهایتا بودجه عمرانی. در هر سه حالت دولت پولی را به بخشی از جامعه می دهد و آنها پول را برای مصارف شخصی...

20 دی 1399

خبرنگاران زنگنه : بازار نفت همچنان شکننده است

تهران - خبرنگاران - وزیر نفت با اشاره به اینکه بازار نفت همچنان شکننده است، گفت: تمدید توافق کاهش تولید احتیاطی است که اوپک می کند و البته احتیاط معقولی برای ایجاد توازن در بازار است.

12 دی 1399

لزوم نظارت بیشتر بر خودروهای دیزلی و صنایع برای کنترل آلودگی هوای پایتخت

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به تأثیر نوع سوخت بر میزان آلودگی هوا گفت: بعد از پیگیری های به عمل آمده، کیفیت سوخت مصرفی در تهران به خصوص سوخت خودروهای دیزلی نسبت به سال های ابتدایی دهه 90 بسیار بهتر شده است.

10 دی 1399

انواع روش های چاپ کدام است ؟

انواع روش های چاپ، هر تفاوتی که با یکدیگر داشته باشند، ابتدا یک مرحله اصلی و مشابه را می گذرانند که عبارت است از انتقال اریژینال (متن و یا تصویری که قرار است چاپ گردد) به یک حامل، مثل پلیت، سیلندر و یا استنسیل که در نهایت به فراوری فرم چاپی می انجامد.

4 دی 1399

افتتاح کارخانه آهک هیدراته اهر تا سرانجام آذرماه

دکتر اردشیر سعد محمدی گفت: کارخانه آهک هیدراته در مراحل انتهای ساخت و بهره برداری قرار گرفته است و تا انتها آذرماه امسال افتتاح خواهد شد.

1 دی 1399

سرمایه گذاری جدید خودروسازی دایملر در چین

شرکت خودروسازی دایملر در نظر دارد ظرفیت فراوری کامیون های سنگین خود را در چین افزایش دهد. قرار است این اقدام در قالب سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت شریک چینی به نام بیکی فوتون موتور انجام گردد.

29 آذر 1399

پیشرفت طرح بازسازی معابر شهر تهران به نیمه راه رسید

تعداد نقاط بازسازی شده در سطح معابر شهر تهران به حدود 52 هزار نقطه رسید

24 آذر 1399

طراحی ویلای مدرن تلفیق شده با سبک روستیک در منطقه جنگلی

استفاده از سبک روستیک در طراحی داخلی و معماری امروزه کاهش چمشگیری داشته و عده کمی پیدا می شوند که کاملا از این سبک در خانه و ویلای خود استفاده نمایند. اما طراحی ویلای مدرن و زیبایی که در این مطلب به معرفی آن خواهم پرداخت دقیقا از همین سبک نسبتا فراموش...

19 آذر 1399

آفریقای جنوبی، جواهر قاره سیاه

آفریقا قاره ای زیبا و پرجاذبه است. در این قاره جنگل های مختلفی قرار گرفته است و به دلیل قدمتی که دارد، بناهای تاریخی و باستانی متفاوتی را در کشورهای مختلف آفریقا می توان دید. یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین کشورهای این قاره، کشور آفریقای جنوبی است که...

2 آذر 1399
تعداد: (67)