اذعان مدیر ارشد OpenAI: هوش مصنوعی یک شبه کسب و کار شما را متحول نمی کند

به گزارش گیگابلاگ، اگرچه OpenAI کاربران سازمانی را ترغیب می نماید تا از هوش مصنوعی بهره ببرند، اما یکی از مدیران این شرکت می گوید مردم نباید انتظار داشته باشند که این فناوری به سرعت تجارت آن ها را تغییر دهد. برد لایت کپ، مدیر ارشد عملیات OpenAI، در مصاحبه ای گفت که برخی افراد بیش ازحد از قابلیت های هوش مصنوعی تعریف می نمایند؛ برخی ها گمان می نمایند که هوش مصنوعی در یک چشم برهم زدن می تواند تغییرات اساسی در کسب وکارشان ایجاد کند؛ درحالی که واقعیت چنین نیست.

اذعان مدیر ارشد OpenAI: هوش مصنوعی یک شبه کسب و کار شما را متحول نمی کند

براساس مصاحبه CNBC با مدیر ارشد عملیات OpenAI، نباید انتظار داشت که هوش مصنوعی بتواند به این زودی ها کسب و کارها را متحول کند. لایت کپ گفت شرکت ها انتظار دارند که هوش مصنوعی مولد بسیاری از مسائل را حل نماید، هزینه ها را به شکل چشمگیری کاهش دهد و در صورت بروز مشکل، رشد را به شرکت بازگرداند. او گفت که اگرچه هوش مصنوعی می تواند کارها را بهبود دهد، اما با یاری آن هنوز نمی توان مسائل را کاملاً حل و فصل کرد، چون این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است.

هوش مصنوعی سازمانی ChatGPT و انتظارات بالای شرکت ها از آن

OpenAI نسخه سازمانی چت بات محبوب ChatGPT را نیز عرضه نموده و وعده داده است که این هوش مصنوعی از داده های اختصاصی و حساس شرکت ها محافظت می نماید. لایت کپ گفت این شرکت هنوز مشغول آنالیز فهرست انتظار طولانی کسب وکارها برای دسترسی به نسخه سازمانی ChatGPT است.

مصرف نمایندگان و سازمان ها، پس از تبلیغات گسترده شرکت های فناوری برای هوش مصنوعی به عنوان راهی جهت آسان ترکردن کارها، از این فناوری بسیار استقبال کردند. از سویی نگرانی این سازمان ها در خصوص انتشار ناخواسته اطلاعات، توسعه دهندگانی مانند OpenAI، مایکروسافت و آمازون را وادار کرد تا نسخه های سازمانی مدل های هوش مصنوعی مولد با امنیت بیشتر را عرضه نمایند.

بااین حال، بعضی کارمندان در شرکت هایی که از هوش مصنوعی استفاده می نمایند، ناراضی هستند و می گویند هوش مصنوعی کارها را آسان تر ننموده است. برای مثال، یک چت بات بانکی که با یاری OpenAI ساخته شده چندان مورد استقبال مشتریان قرار نگرفته است، زیرا مردم همچنان ترجیح می دهند به جای هوش مصنوعی، با یک فرد برای کسب اطلاعات ارتباط بگیرند.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 آذر 1402 بروزرسانی: 15 آذر 1402 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 22179

به "اذعان مدیر ارشد OpenAI: هوش مصنوعی یک شبه کسب و کار شما را متحول نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان مدیر ارشد OpenAI: هوش مصنوعی یک شبه کسب و کار شما را متحول نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید