اخبار اقتصادی

کمالی: بهره برداری از چاه دوم آب ژرف سیستان باعث خوشحالی مردم شد خبرنگاران

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویان دانشگاه زابل گفت: بهره برداری از چاه دوم آب ژرف سیستان بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت.

31 فروردین 1400

خداحافظی با چک های قدیمی

برگه چک های طرح قدیم از سطح شعب بانک مهر ایران جمع آوری شد.

29 فروردین 1400

رویترز: اتحادیه اروپا فردا علیه ایران تحریم اعمال می نماید

به گزارش خبرنگاران، رویترز به نقل از سه دیپلمات اروپایی مدعی شد که اتحادیه اروپا توافق نموده که روز چهارشنبه چند مقام ایرانی را به اتهام نقض حقوق بشر، تحت تحریم قرار دهد.

24 فروردین 1400

تاثیر کرونا بر طرح های بانک جهانی در جمهوری آذربایجان

خبرگزاری خبرنگاران- از سال 1992، بانک جهانی با صرف نزدیک به چهار میلیارد دلار بیش از 50 طرح عمرانی - خدماتی را در جمهوری آذربایجان اجرا کرده است.

24 فروردین 1400

پیروزی نزدیک است ، بعید می دانم مردم کوشش های ما را کافی بدانند

به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی، رئیس جمهوری امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه امروز اگر متحد و یکصدا و در کنار هم باشیم می توانیم پیروزی را بزودی لمس کنیم، گفت: طراحان شکست ایران و نظام، امروز به شکست خودشان صراحتا اعتراف می نمایند و...

21 فروردین 1400

آزمایش توان شارژ پورت های یو اس بی ساده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، شارژرهای مبتنی بر پورت یو اس بی، اگر چه شارژ سریع دستگاه های برقی مختلف را ممکن می نمایند، اما ممکن است آنچه که در خصوص توان شارژ این دستگاه ها ادعا شده با واقعیت سازگار نباشد. برای راستی آزمایی این موضوع می توان از...

20 فروردین 1400

بازار قدرت نقدشوندگی ندارد ، فرایند فرسایشی بورس ادامه دارد؟

به گزارش خبرنگاران، فرایند بازار در یک هفته گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرد. در فرایند معاملات این هفته شاخص از کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی عبور کرد و کمی شرایط شاخص و فرایند بازار بهبود پیدا کرد. با افزایش حجم معاملات و تا حدودی حمایت حقوقی ها باعث...

19 فروردین 1400

خبرنگاران ماهیت تکنولوژی دستور پذیر نیست

تهران- خبرنگاران- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: قانون تعیین نموده مردم می توانند با پذیرش ریسک سرمایه گذاری در حوزه رمزارز وارد این حوزه شوند بنابراین مسدودسازی و برخورد سلبی با بستن درگاه های پرداخت یار اقدام درستی نیست، چرا که ماهیت تکنولوژی در بستر...

15 فروردین 1400

رفع فیلتر صفحات خبری استرالیایی در فیس بوک

فیس بوک در پی پیشنهاد دولت استرالیا برای اصلاح قانون جنجالی مربوط به شبکه های اجتماعی که آنها را به پرداخت پول برای نمایش محتوای خبری وادار می کند، صفحات خبری استرالیایی را به زودی احیا خواهد کرد.

8 فروردین 1400

خبرنگاران 2 واحد فرآوری و بسته بندی کشاورزی در درمیان به بهره برداری رسید

بیرجند - خبرنگاران - 2 واحد فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی همزمان با هشتمین روز دهه فجر در شهرستان مرزی درمیان به بهره برداری رسید.

6 فروردین 1400

کمالوندی: نشست ایران و آژانس در سطح معاون مدیرکل خواهد بود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی نشست اوایل آوریل ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را در راستای تعاملات فنی دو طرف و در چارچوب موضوعات پادمانی برشمرد و گفت که این نشست در سطح معاون مدیرکل برگزار خواهد شد.

5 فروردین 1400

آنالیز میزان عملیاتی شدن احکام برنامه ششم در کمیسیون مالی

رییس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی از آنالیز گزارش دیوان محاسبات درباره میزان عملیاتی شدن احکام برنامه ششم در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.

5 فروردین 1400

ثبت نام کارگاه سواد مالی ویژه بچه ها و نوجوانان شروع شد

تهران (پانا) - کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برای سومین دوره پیاپی، کارگاه سواد مالی را ویژه بچه ها و نوجوانان در فصل بهار برگزار می نماید.

30 اسفند 1399

آنکارا ممکن است از استقرار کامل سامانه اس-400 روسیه صرفنظر کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، روابط آنکارا- واشنگتن در پی خرید سامانه پدافند هوایی اس -400 روسیه از سوی ترکیه رو به تیرگی گرایید تا جایی که جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با اشاره به اینکه تصمیم آنکارا برای خرید این سامانه با تعهداتش...

23 اسفند 1399

رکورد فراوری گوشت توسط عشایر شکسته شد

تهران (پانا) - رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت که سال جاری عشایر 200 هزار تن گوشت قرمز فراوری کردند که یک رکورد است.

20 اسفند 1399

انتقاد از شاه و شهربانی ممنوع بود

63 سال روزنامه نگاری که بیش از نیم قرن آن در حوزه حوادث بود، باعث شده به محمد بلوری لقب پدر حادثه نویسی ایران را بدهند. جسارتش در پیگیری اخبار و انتشار واقعیت ها باعث افشای قتل های مهمی مانند قتل های سریالی بچه ها توسط هوشنگ ورامینی و حتی توقیف روزنامه...

18 اسفند 1399

سرنوشت چک های قدیمی چه می گردد؟

با توزیع چک های جدید از ابتدای سال آینده و اجباری شدن ثبت در سامانه صیاد، چک های فعلی و موجود در بازار طبق روال سابق کارسازی می شوند و بانک مرکزی نیز در یک زمان مشخصی اقدام به جمع آوری این چک ها می نماید تا چک های جدید جایگزین شوند.

17 اسفند 1399

جهش قیمت نفت، برنت در آستانه 60 دلار

قیمت نفت در معاملات امروز، آدینه، با خوش بینی به بازگشت رشد اقتصادی آمریکا با بسته یاری اقتصادی جدید، جهش کرد و به بالاترین سطح در 1 سال اخیر رسید.

17 اسفند 1399

45 پارک علم و فناوری در کشور ایجاد و فعال شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 45 پارک علم و فناوری در مناطق مختلف کشور راه اندازی و فعال شده به نحوی که تمامی استان ها حداقل دارای یکی از این مراکز مهم علمی و تخصصی هستند.

16 اسفند 1399

آمادگی تولید روزانه سه هزار دستگاه خودرو را داریم

ایکوپرس نوشت: فرشاد مقیمی، در نشست با رییس کل بانک مرکزی که در آستانه دهه مبارک فجر صورت گرفت، عنوان کرد: در حالی تولیدات ایران خودرو با افزایش 40 درصدی روبرو بوده که سبد خودرو های CKD از 120 هزار دستگاه به کم تر از شش هزار دستگاه کاهش یافته و عمق خودکفایی...

14 اسفند 1399
تعداد: (372)