با این کتاب ها در راستا موفقیت یک قدم رو به جلو بروید

به گزارش گیگابلاگ، پاییز دل انگیز یا به قول شعرا پادشاه فصل ها از راه رسیده است. اگر چه کرونا الگوی رفتاری و زندگی بسیاری از ما و همه مردم جهان را تغییر داده است اما در ماهیت پاییز تغییری رخ نداده است و این فصل همچنان آغازی تازه برای دانش آموزان و دانشجویان و حتی برخی کسب و کارهای کوچک و بزرگ محسوب می شود. در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران پس از پاندمی (همه گیری) این ویروس ناشناخته و مهلک، قرنطینه سراسری اعلام شد و به دلیل نبود دارویی مؤثر و حتی کشف واکسن برای این بیماری مدارس و دانشگاه ها و بسیاری از مشاغل همچنان از طریق دورکاری و جهانی مجازی به فعالیت های خود پرداختند. اما پس از فشارهای اقتصادی و روانی که این خانه نشینی در پی داشت، پس از مدتی این قرنطینه برداشته و منجر به بازگشایی موقت مدارس و مراکز آموزش عالی شد. متأسفانه این اتفاق باعث بالا رفتن آمار مبتلایان و زمزمه هایی مبنی بر قرنطینه مجدد شد.

با این کتاب ها در راستا موفقیت یک قدم رو به جلو بروید

این به این معنی است که بسیاری همچنان در خانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی باید به درس و کسب و کار خود بپردازند. شاید این دوران عجیب و البته سخت را فارغ از تمام دغدغه هایی که برای انسان معاصر رقم زده است، بتوان به دورانی طلایی با شرایطی جدید برای خود رقم زد. با یک برنامه ریزی ساده اما درست و کارآمد و با برداشتن یک قدم رو به جلو این دوران را در خاطر خود و دیگران ثبت کنیم. حتما می پرسید چگونه؟!

شاید پاسخ این سؤال آن قدرها هم سخت نباشد و بشود گفت که بهترین راه پیروزیت در این عبارت کوتاه اما مؤثر نهفته است که فقط کمی بیشتر از دیروزت تلاش کن. لازم نیست پله های پیروزیت را دو تا یکی و با شتاپ سپری کنی، با یک قدم کوتاه اما رو به جلو شروع کن!

23 راه برای غلبه بر تنبلی

کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی، نوشته اس جی اسکات است. کتاب صوتی این اثر در کمپین خوش حال با کتاب فیدیبو با 70 درصد تخفیف به خوانندگان پیشنهاد شده است.

این کتاب را می توان راهنمایی عالی برای غلبه بر تنبلی و داشتن یک زندگی پربار دانست. همه ما دوست داریم که در کار و زندگی خود پیروز باشیم و به آن چیزی که در ذهنمان می اندیشم برسیم، اما واقعا چه چیزی مانع از تحقق این اهداف و آرزوها می شود. شاید مهم ترین دلیل عدم تحقق این خواسته ها، همان به تعویق انداختن کارها یا به قول معروف تنبلی باشد.

اس جی اسکات در این کتاب معتقد است که پیروزیت واقعی زمانی محقق می شود که اقدامات روزانه خود و حتی عادت هایتان را با یک برنامه منظم و درست انجام دهید و به عبارت دیگر عادت هایتان به شما یاری می نماید تا به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنید. محتوای کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی بر روی اقداماتی تمرکز کرده که در جهانی واقعی قابل اجرا هستند.

اس جی اسکات، نویسنده کتاب در نیوجرسی آمریکا به جهان آمد و تحصیلات خود را در رشته روان شناسی به پایان رساند. اسکات مدتی در نیروی هوایی ایالات متحده مشغول به کار شد و پس از چند سال کار در شرکت های مختلف تصمیم گرفت مستقل کار کند. پس کار نویسندگی و وبلاگ نویسی را شروع کرد. از اس جی اسکات تا به امروز چیزی حدود 30 عنوان کتاب به چاپ رسیده است که موضوع بیشتر کتاب های او بهبود سبک زندگی انسان است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

  • 8 کتاب که باعث می شوند از زندگی لذت ببرید

محدودیت صفر

کتاب محدودیت صفر، اثر جو ویتالی با همکاری دکتر ایهالیا کالا هولن نوشته شده و توسط مژگان جمالی به فارسی ترجمه شده است. این کتاب جزء پیشنهادهای کمپین خوش حال با کتاب فیدیبو است.

اساس کتاب محدودیت صفر از دانش بومیان هاوایی در موضوع روان شناسی پیروزیت است. روش این بومیان با نام هو اوپونو پونو شیوه ای برای دستیابی به ثروت، سلامتی و آرامش است. هو اوپونو پونو به معنای رها شدن از بند انرژی های سمی درون آدمی است.

نویسنده کتاب، دکتر جو وایتلی معتقد است که با برگشت به درون خود و پذیرش صد در صدی مسؤولیت ها و همچنین با رسیدن به محدودیت صفر، یعنی جایی که هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد می توانیم بیشتر مسائل را حل کنیم. حالت صفر را که در آن هیچ محدودیتی وجود ندارد می توان به عشق خالص تعبیر کرد و این چهار عبارت ساده را همیشه و بارها خطاب به قدرت برتر (خداوند) تکرار کنید. دوستت دارم، متاسفم، مرا ببخش، سپاسگزارم

در این کتاب می آموزید هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توانید به هر چه که می خواهید برسید و رسیدن به این جایگاه نیازمند افکار و دیدی مثبت است. محدودیت صفر می تواند انسانیت را بیدار کند.

در بخشی از کتاب صوتی محدودیت صفر می شنویم:

تو نمی توانی روزم را خراب کنی

کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی، نوشته آلن کلاین است که اولین بار در سال 2015 منتشر شد و نفیسه معتکف در سال 1397 آن را به فارسی ترجمه کرد.

آلن کلاین، متولد 26 آوریل 1938 است. او را پیشگام در ژلوتولوژی (خنده شناسی) و جنبش طنز درمانی می دانند. جالب است بدانید در سال 1974، همسر کلاین زمانی که تنها 34 سال داشت در اثر بیماری کبد درگذشت. شوخ طبعی همسر کلاین که تا آخرین روز حیات آن را حفظ کرد الهام بخش کلاین بود تا از حرفه قبلی خود به عنوان طراح صحنه تئاتر و تلویزیون چشم پوشی کند و مطالعات خود را بر روی توسعه انسانی شروع کند.

این کتاب زنگ هشداری است که به خواننده گوشزد می نماید هر زمان که ناراحت و دمغ شدی باید حال و هوای خودت را تغییر بدهی. تو می توانی خودت را به کری بزنی تا صدای لذت و خوشی زندگی را نشنوی، یا اینکه می توانی با عوض کردن باتری زندگی ات، اوضاع و احوالت را تغییر بدهی.

این کتاب بر اساس تجربیات کلاین و با به کارگیری لحنی ساده و روان و البته طنز به نگارش درآمده است. کتاب شامل 52 موضوع مهم است که به خواننده یاری می نماید قدرت درونی خود را پس بگیرد و به شرایط و افراد مختلف اجازه ندهد تا روز او را خراب کنند. هر یک از این موضوعات شامل راهکارها و توصیه هایی است که با یادگیری و استفاده از آن ها می توان با مسائل روزمره خود رو به رو شد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

آدم های سمی

کتاب آدم های سمی، نوشته لیلیان گلاس است که نسخه الکترونیک این کتاب در کمپین خوش حال با کتاب فیدیبو معرفی شده است.

در این کتاب با افراد به اصطلاح سمی آشنا می شویم و متوجه می شویم که این افراد چطور زندگی ما را زهرآلود می کنند. محتوای کتاب به دو بخش کلی دسته بندی شده است. قسمت اول شامل آزمون تشخیص و شناسایی افراد سمی و دسته بندی افراد سمی به 30 نوع متفاوت است، که شما را قادر به تشخیص افراد سمی اطرافتان می نماید و تا حدی در می یابید که چرا این افراد این گونه اند.

در بخش دوم، به شما ده فن آموزش داده می شود تا با آن ها بتوانید به شکل مؤثر با یک فرد سمی مقابله کنید و دیگر مجبور به درون ریزی احساسات منفی خود نباشید. همچنین شما بعد مطالعه و به کارگیری این کتاب قادر خواهید بود روابط خود را با یک فرد سمی بهبود بخشید یا برای همیشه او را از دایره معاشران خود کنار بگذارید.

لیلیان گلاس، متخصص زبان بدن، مفسر رسانه، مشاور حقوقی و نویسنده ای آمریکایی است. گلس مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم گفتاری و شنوایی از دانشگاه بردلی دریافت کرد و سپس به دانشگاه میشیگان رفت. او در دانشگاه میشیگان به پژوهش درباره تفاوت های جنسیتی در نوع برقراری ارتباط علاقه مند شد. گلس در 24 سالگی، مدرک دکتری خود را از دانشگاه مینسوتا دریافت کرد.

در قسمتی از کتاب آدم های سمی می خوانیم:

  • خوش حال با کتاب؛ سفرهایی که دلمان می خواهد برویم

قله ها و دره ها

کتاب قله ها و دره ها، اثر اسپنسر جانسون است. او نویسنده ای نام آشنا است. کتاب های چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد و همچنین مدیر یک دقیقه ای از آثار او است. کتاب قله ها و دره ها، راهنمایی از تکنیک ها و راهکار هایی کاربردی است که زندگی کاری و شخصی تان را در جهتی مثبت متحول می نماید.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) به عنوان یکی از پرفروش ترین نویسندگان نیویورک تایمز شناخته شده است. کتاب های او به بیش از 26 زبان زنده جهان ترجمه شده است. آقای جانسون در تمام کتاب های خود با استفاده از تمثیل مفاهیم سخت و پیچیده اقتصاد و پیروزیت را به ساده ترین شکل ممکن بیان کرده است.

کتاب صوتی قله ها و دره ها (Peaks and valleys) که جزء پیشنهادهای کمپین خوش حال با کتاب فیدیبو است از سری کتاب های روان شناسی و پیروزیت است که در آن پی خواهید برد که چگونه زودتر از دره بیرون بیایید و مدتی طولانی تری قدم بزنید و به قله برسید و به عبارت ساده تر قله هایی زیاد و دره هایی کم داشته باشید.

نویسنده با زبان تمثیل و در قالب یک داستان کوتاه، جوانی که در دوران سختی از زندگی اش قرار گرفته را با پیرمردی که در اوج سعادت و خوشبختی است روبه رو می نماید. جوان به ملاقات پیرمرد ایستاده روی قله می رود، ادامه داستان با هم صحبتی و ملاقاتهای جوان و پیرمرد جلو می رود. جوان هر بار مسائل خود را با پیرمرد در میان می گذارد و او هم با فلسفه قله ها و دره ها جوان را یاری می دهد تا جایی که مرد جوان تبدیل به پیرمردی سعادتمند می شود که در قله خود زندگی را می گذراند. روایت این کتاب بسیار شبیه کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد است و همان سبک نگارش را دارد. اتقافات و شرایطی که مرد جوان در دره با آن روبه رو است، همان مسائلی است که ما در شرایط سخت زندگی خود داریم و قله نمادی از پیروزیت و آرامش است.

در بخشی از کتاب قله ها و دره ها می خوانیم :

چگونه خودمان را دوست بداریم

کتاب صوتی چگونه خودمان را دوست بداریم، با صدای دلارام شکوهی و موسیقی روزبه یگانه در فیدیبو قابل دسترسی است.

داشتن عزت و اعتماد به نفس، یک انتخاب است نه حقی مادرزاد. آموختن این که چطور خودمان را دوست بداریم، در واقع راهی است برای رسیدن به عزت نفس و اعتماد به نفس. برای رهایی از رفتارها و عادت های مسموم و رسیدن به عزت نفس تا جایی که می توانیم باید سکان زندگی خود را به دست بگیریم که لازمه آن دوست داشتن خود است.

شارون وگشیدر کروز در کتاب چگونه خودمان را دوست بداریم، شرح می دهد که اعتماد به نفس یک خصوصیت ذاتی نیست و می توان با آموزش میزان اعتماد به نفس را افزایش داد.

شارون وگشیدر نویسنده، مدرس و مشاور برجسته ی آمریکایی است. وی مؤسس انجمن ملی بچه ها معتادان است. وگشیدر در زمینه ی مشاوره ی خانواده فعالیت داشته و کارگاه هایی را سرتاسر جهان برگزار می کند. او همچنین به عنوان مشاور ارتش، نظام آموزشی، صنعت، شرکت ها و مراکز درمانی فعالیت داشته است. او هم اکنون در لاس وگاس آمریکا اقامت دارد و به کار مشاوره می پردازد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6042

به "با این کتاب ها در راستا موفقیت یک قدم رو به جلو بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کتاب ها در راستا موفقیت یک قدم رو به جلو بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید