بعضی فکر می نمایند گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض می نماید

به گزارش گیگابلاگ، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ بر ضرورت تردیدزدایی از صنعت گردشگری کشور تأکید کرد.

بعضی فکر می نمایند گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض می نماید

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا بهار هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو در دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در تبریز گفت: یکی از علل اصلی رکود صنعت گردشگری کشور، عدم تعریف درست از گردشگری بوده و تبیین مفاهیم در این عرصه به درستی انجام نشده است.

وی اضافه نمود: گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه به شمار می آید. ولی منفی نگری نسبت به این صنعت در کشور ما، سبب عدم پیشرفت در این حوزه شده است؛ به طوری که بعضی فکر می نمایند که حضور گردشگران خارجی در ایران، فرهنگ مردم را عوض می نماید!.

وی با اشاره به جنبه مادی و معنوی سفر بیان نمود: این خستگی روح است که آدمی را به سفر و رفتن وامی دارد و روح ماجراجویانه اوست که باعث افزایش آستانه تحمل در ترافیک و شلوغی جاده ها می گردد.

ایمانی خوشخو با بیان اینکه امروزه بحث گردشگری پایدار در دنیا مطرح است، گفت: این رویکرد در پاسخ به کسانی ابداع شده است که گردشگری را عامل نابودی اقتصاد و اکوسیستم می دانند.

وی بیان نمود: گردشگری معنوی یک رویکرد است که مورد توجه بسیاری از گردشگران خارجی قرار گرفته و کشور ما نیز پتانسیل های قابل توجهی در این زمینه دارد و با ایجاد زیر ساخت های مناسب، می توان از این فرصت برای جذب گردشگران خارجی استفاده کرد.

وی متذکر شد: معنویت مقوله ای فردی و متعالی است که به انسان هویت می بخشد و روح جستجوگر او را در طی سفر سیراب می نماید.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: فرهنگ و ادبیات خطه آذربایجان در کشور ما و همچنین دین باوری این مردمان رویکردهای خوبی برای عرضه در تبریز 2018 هستند و اگر در صنعت گردشگری کشور ما نیز نقصی وجود دارد، از بی تدبیری و سوء مدیریت است.

دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در سالن اجتماعات مرکز آموزش جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2085

به "بعضی فکر می نمایند گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی فکر می نمایند گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید