بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود

به گزارش گیگابلاگ، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل و اختلالات در سامانه ثبت اسناد و املاک در این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود

علی خضریان در گفت وگو با خبرنگاران، در توضیح جلسه امروز کمیسیون اصل نودم قانون اساسی گفت: این جلسه با حضور رستم قنامی وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی و نمایندگان دستگاه های ناظر و پژوهشی پیرامون سامانه ثبت اسناد و املاک برگزار گشت. متأسفانه اختلال در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور، مردم را با مشکلاتی هنگام وارد کردن اطلاعات خود روبرو کرده لذا علی رغم همراهی موجود میان مردم، این اختلالات مانع از ثبت اطلاعات بخش اعظمی از جامعه شده است.

وی اضافه نمود: در کمیسیون محرز شده که ضعف زیرساخت این سامانه باعث ارائه خدمات ضعیف شده و علی رغم بالا آمدن سامانه، پشتیبانی ها با مشکل روبرو بوده است. متأسفانه علی رغم اینکه مسئولیت هماهنگی بین دستگاه ها و اجرای آن بر عهده دولت و وزارت راه و شهرسازی است، به دلیل ضعف مدیریتی در دولت گذشته و خصوصا وزارت خانه مربوطه، کمیسیون اصل نود طی سال جاری متولی بیش از 17 جلسه برای هماهنگی در خصوص برگزار کرده و تا کسب نتیجه مطلوب هم از پیگیری موضوع کوتاه نخواهد آمد.

خضریان ادامه داد: همچنین سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک و شرکت توانیر باید اطلاعاتی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می دادند که این امر تا به امروز به صورت کامل انجام نشده و قرار شد این موضوع با پیگیری وزارت راه و نظارت کمیسیون انجام شود.

این نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی در خصوص تشکیل تیمی برای بررسی این موضوع و عضویت نماینده ای از کمیسیون اصل نود در آن جهت نظارت بر حسن اجرا، نام کرد: مقرر شد مسئول مستقیم اجرای سامانه و آسیب شناسی گذشته هم از طریق وزیر تعیین و به کمیسیون معرفی شود و طبق مصوبه کمیسیون در فروردین ماه، همچنان دو هفته یکبار هم گزارش آخرین اقدامات به کمیسیون ارائه شود.وزیر راه و شهرسازی هم یک فرصت سه ماهه برای رسیدگی به اختلالات موجود سامانه و دریافت اطلاعات از دستگاه های مذکور جهت تسهیل ارائه خدمات به مردم هم از کمیسیون دریافت کرد.

خضریان در ادامه با ابراز تأسف از تکثر ذی نفعمان در حوزه مسکن گفت: کمیسیون اصل نود معتقد است یکی از دلایل کُندی کار و ایجاد اختلالات متعدد این است که همچنان فضا در حوزه اطلاعات مسکن و املاک غبارآلود بماند که این موضوع باید از سوی وزارت راه و شهرسازی رفع شود.تا زمانی که اختلالات موجود در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور رفع نشود و شرایط برای ورود اطلاعات از طریق مردم تسهیل نشود، جرایم در نظر گرفته شده در قانون با نظر کمیسیون قابلیت اجرا ندارد لذا جای نگرانی برای مردم نباشد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در سرانجام اظهار داشت: کمیسیون اصل نود برای اعتمادسازی میان مردم، پس از رفع اختلال ها در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور، از وزرا و مسئولان رده بالای اجرایی و دیگر دستگاه های کشور نسبت به وارد کردن اطلاعات خود مطالبه خواهد کرد تا شفافیت اطلاعات از مسئولان آغاز شود، تا مردم بدانند تفاوتی میان آنها و مسئولان برای حرکت در راستا عدالت وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 10682

به "بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید