اخبار سیاسی

یادداشت مجید کمالو مدیر سرمایه گذاری صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران در خصوص گزارش سال کافه بازار

با توجه به گزارش اخیر کافه بازار، در سال گذشته تعداد برنامه ها و بازی های فروشنده (محصولات دیجیتال) 23 درصد کاهش یافته در حالی که طرف تقاضای بازار شامل تعداد خریداران (12 درصد)، تعداد خرید (50 درصد) و حجم خرید (83 درصد) افزایش یافته است؛ با توجه به شرایط اقتصادی...

20 تیر 1399

اتفاقی عجیب در جلسه دیروز ظریف با نمایندگان مجلس!

علیرضا رحیمی در حساب توییتری خود نوشت: دیروز، دکتر ظریف در اوج مسئولیت شناسی برای پاسخگویی به ده سئوال نمایندگان؛ در جلسه کمیسیون امنیت ملی حاضر شد، ولی در کمال تعجب هیچکدام از سئوال کنندگان حضور نیافتند. کمیسیون وظیفه تشکیل جلسه داشت و وزیر هم مکلف...

18 تیر 1399

توصیه رئیس شورای رقابت به خریداران خودرو ، امکان دارد تا 40 درصد قیمت ها کاهش یابد

رئیس شورای رقابت با تأکید بر اینکه همه قیمت های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است، گفت: اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودروهای دپو شده را وارد بازار کند قیمت ها شکسته خواهد شد.

17 تیر 1399

کتاب نقد فراخوان داد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قم، با توجه به وجوه متعدد مسائلی که به سبب همه گیری کرونا پدید آمده است، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نظر دارد شماره آینده فصلنامه کتاب نقد را به نگارش مقالات پیرامون تحلیل تمدنی دنیا در میانه فاجعه کرونا و آینده نگاری...

16 تیر 1399

گفت وگوی آمریکا و روسیه درباره گام های بعدی کنترل تسلیحاتی

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام نموده پامپئو با لاوروف درباره گام های بعدی کنترل تسلیحاتی گفت وگو نموده است.

13 تیر 1399

انتقاد نماینده فراکسیون التغییر از الکاظمی

نماینده فراکسیون کردی التغییر امروز (یکشنبه) گفت، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق هیچ برنامه اصلاحاتی در این کشور ارائه نکرده است.

11 تیر 1399

تمدید یک ماهه معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران

دولت آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را برای یک ماه دیگر تمدید کرد.

9 تیر 1399

انصار الله: با خروج اشغالگران از جنوب یمن گفت وگو جای تجزیه را می گیرد

جنبش انصار الله یمن تاکید کرد امروز جنوب یمن در معرض اشغال اجنبی است و با خروج اشغالگران از جنوب یمن همه می توانند با هم گفت وگو کنند.

7 تیر 1399

خبرنگاران ژاپن مجوز پلاسما درمانی برای بیماران کرونا را صادر کرد

پکن- خبرنگاران- با صدور مجوز رسمی مرکز ملی بهداشت ژاپن، گروهی از پزشکان این کشور برنامه دارند که آزمایش بالینی پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به کرونا را شروع نمایند.

2 تیر 1399

انتقاد پلوسی از شکست کامل دولت ترامپ در مدیریت کرونا

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه از آنچه به گفته او شکست کامل دولت دونالد ترامپ در اخذ آزمایش از شهروندان برای آنالیز ابتلای آنها به کووید-19 است، انتقاد کرد.

1 تیر 1399

ترامپ: اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم

رئیس جمهور آمریکا که تا به امروز از لغو یا کاهش تحریم های ملت ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا خوددای کرده است، مدعی شد در صورت درخواست تهران، آماده کمک رسانی در این زمینه است.

30 خرداد 1399

خبرنگاران نشنال اینترست: کرونا شاید میخی بر تابوت غرب و نظم لیبرال باشد

تهران- خبرنگاران-نشریه نشنال اینترست با تاکید بر اینکه کرونا نظم لیبرال جهان را تغییر می دهد، نوشت که این ویروس شاید میخی بر تابوت غرب باشد.

25 خرداد 1399

پیروزی دیپلمات فراری کره شمالی در انتخابات مجلس کره جنوبی

تائه یونگ هو از حزب محافظه کار و اصلی اپوزیسیون موسوم به حزب آینده متحد نامزد شده بود و از حوزه گانگنام توانست 58.4 درصد رای به دست آورد. او پس از پیروزی گفت: امروز روز ویژه ای است، نه فقط برای من، بلکه برای تاریخ کره .

21 خرداد 1399

توضیحات ربیعی درباره پروازهای ایرانی به مقصد جده

سخنگوی دولت علت پروزهای ایرانی به مقصد جده را اداری و جهت بازگرداندن کارمندان شرکت های هواپیمایی به ایران گفت.

20 خرداد 1399

دستگاه زباله سوز اهدایی چین، به زودی در قم نصب و راه اندازی می گردد

خبرنگاران/قم با اعلام شهردار قم مراحل اختصاص و انتقال دستگاه زباله سوز اهدایی چین به قم در حال اجرا است و این دستگاه به زودی در قم راه اندازی می گردد.

18 خرداد 1399

گل محمدی: باید جلوی مهندسی انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته شود

به گزارش خبرنگاران، رضا گل محمدی که در ماه های گذشته با فدراسیون فوتبال بر سر بحث غیر قانونی بودن رئیس هیات فوتبال استان تهران چالش داشته است، گفت: باید از مهندسی انتخابات فدراسیون فوتبال جلوگیری شود. ما نیازمند برگزاری سالم انتخابات هستیم.

12 خرداد 1399

اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با غیرمنطقی خواندن تحریم های آمریکا، از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد و گفت که آماده است نیازهای ایران را به اطلاع کشورهای عضو برساند.

12 خرداد 1399

جوزپ بورل مجددا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های ایران شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار ویدئو کنفرانسی با وزرای دفاع 27 کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار معافیت بشردوستانه تحریم های کوبا، ایران، کره شمالی، سوریه و ونزوئلا شد.

9 خرداد 1399

سلطانی فر: ادامه مسابقات ورزشی تابع تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خواهد بود

وزیر ورزش و جوانان گفت: راه اندازی لیگ ها و مسابقات ورزشی تابع تصمیمات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خواهد بود.

4 خرداد 1399

خبرنگاران خانواده های کم درامد ژاپنی بسته مالی 1850 دلاری می گیرند

پکن- خبرنگاران- مقامات دولت ژاپن اعلام کردند به خانواده های کم درامد و یا افرادی که کسب و کار آن ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به خطر افتاده است 200 هزار یوان (1850 دلار آمریکا) دلار پول نقد می پردازد.

2 خرداد 1399
تعداد: (174)