اخبار سیاسی

کیش و قشم ارمنستان را دور می زنند؟

ازدحام سفر از ایران برای تزریق واکسن در ارمنستان، پرونده جایگزینی منطقه ها آزاد ایران از جمله کیش و قشم را به اسم مقصد گردشگری واکسن در ایران باز کرد. اما آیا این جزایر بضاعت و زیرساخت پذیرش مسافران ویژه واکسن را دارند؟ آیا اضافه کردن واکسن کرونا به بسته...

10 مرداد 1400

برگزاری نشست بین المللی فوق العاده با ابتکارعمل فرانسه برای یاری به ارتش لبنان

حدود 20 کشور به ابتکار فرانسه برای جمع آوری یاری های اضطراری برای ارتش لبنان امروز (پنج شنبه) در یک نشست مجازی شرکت می نمایند.

6 مرداد 1400

وعده جالب همتی به مردم، ظریف معاون رئیس جمهور می گردد؟

خبرنگاران : همتی در توئیتی نوشت: از محمدجواد ظریف برای حضور در کابینه ام در پست معاون رئیس جمهور یا وزیر خارجه دعوت خواهم کرد.

6 مرداد 1400

نگرانی های بزرگ اقتصاد 2021

اقتصاد جهانی در حال نمایان کردن نشانه های تورمی خود است. بسته های حمایتی دولت ها از بنگاه ها با وجود خرج بالایی که روی دست دولت ها گذاشت، نتوانست به خوبی رونق را در بازار ها به جریان بیندازد و نتیجه آن بدهی های بزرگ برای بانک های مرکزی شد. این اتفاقات در...

3 مرداد 1400

برگزاری رزمایش مشترک نظامی بین ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری مانور مشترک نظامی بین ترکیه، آذربایجان و پاکستان اطلاع داد.

31 تیر 1400

عربستان: راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است

وزیر امور خارجه عربستان گفت که راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه مطابق با قطعنامه 2254 سازمان ملل و قطعنامه های بین المللی مرتبط است.

30 تیر 1400

مدیریت مصرف انرژی اولویت دولت نو باشد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس کمیته نیرو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مدیریت مصرف انرژی، وارد مدار کردن نیروگاه های از مدار خارج شده و ساخت نیروگاه های نو باید در اولویت وزارت نیرو در دولت آینده باشد.

27 تیر 1400

سفر مقامات آمریکا و فرانسه به عربستان با هدف تبادل نظر درباره لبنان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفارت فرانسه در لبنان گفت که سفیر این کشور در بیروت در سفر به عربستان و دیدار با مقامات این کشور و همتای آمریکایی خود بر اهمیت و فوریت ایجاد یک دولت معتبر و کارآمد در لبنان و اجرای اصلاحات تاکید می نماید.

27 تیر 1400

ملاقات ظریف با همتایان ترکیه ای و لهستانی در حاشیه اجلاس آنتالیا

وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز در حاشیه اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا، به صورت جداگانه با همتایان ترکیه ای و لهستانی خود ملاقات و مصاحبه کرد.

26 تیر 1400

خشم مقامات اروپایی از اقدام روسیه علیه شخصیت های این اتحادیه

مقام های اروپایی اقدام روسیه در ممنوعیت ورود هشت مقام ارشد اروپایی به خاک خود را شدیدا محکوم کردند.

26 تیر 1400

جنگ رنج هایی زنانه دارد

خبرنگاران ، شهاب دارابیان: جنگ را از هر دریچه ای که ببینی، باز جنگ است؛ حتا اگر پیروز میدان باشی و فاتحانه به خانه بازگردی، باز هم ترکش های جنگ تمام شده دست از سرت برنمی دارد. انگار ترکش های جامانده دوباره جان می گیرند، تمام توان از دست رفته خود را باز...

22 تیر 1400

قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا علیه حزب کمونیست چین

حزب کمونیست چین برای جشن صد سالگی تاسیس خود آماده میشود، اما یک گروه دو حزبی در مجلس نمایندگان آمریکا با قطعنامه ای که چین را بابت 100 سال نقض حقوق بشر محکوم می کند، برنامه های آن را به هم می ریزد.

21 تیر 1400

لاوروف: بازگشت سفرای روسیه و آمریکا یک موقعیت نمادین و مهم است

وزیر خارجه روسیه (امروز) گفت، بازگشت سفرای آمریکا و روسیه به مسکو و واشنگتن یک اقدام نمادین و البته بسیار مهم است.

21 تیر 1400

زاخارووا: روسیه در حال کار به روی توافقات ژنو است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه طرف روسی از هم اکنون اقدامات برای تحقق توافقات انجام شده در جریان نشست سران ژنو را شروع نموده، از ادعای ناتو درباره تمایل برای گفت وگو و عدم رویارویی با مسکو تعجب کرد.

12 تیر 1400

رایزنی دولت افغانستان برای حضور ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل

پس از ابراز تمایل ترکیه برای ادامه حضور در افغانستان، دولت کابل رایزنی برای تامین امنیت فرودگاه کابل توسط ترکیه را شروع نموده است.

12 تیر 1400

دولت ترامپ نگران اعتبار تحقیقاتش درباره خاستگاه کرونا بود

وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد دولت قبلی این کشور درباره اعتبار گزارش تهیه شده درباره خاستگاه ویروس کرونا، نگرانی هایی جدی داشته است.

11 تیر 1400

استقراض از مردم در بازار بدهی بود، نه سهام

به گزارش خبرنگاران، وزارت امور مالی و دارایی در اطلاعیه ای، پیرامون مصاحبه روز گذشته دژپسند وزیر اقتصاد با رسانه ها در حاشیه همایش اقتصاد هوشمند درباره استقراض از مردم (تأمین مالی دولت به روش انتشار اوراق بدهی) توضیحاتی را ارائه کرد.

7 تیر 1400

علت افزایش موارد سرخک در کشور، هشدار وزارت بهداشت به خانواده ها

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم واکسیناسیون به موقع بچه ها، گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا، گسترش شیوع سرخک در مرزها، افزایش بار کاری کارکنان بهداشتی و تبلیغات ضد واکسن سبب شده است تا به امروز در امسال 24 مورد...

1 تیر 1400

چین: آمریکا باید همه تحریم های یکجانبه علیه ایران را لغو کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به قابل برطرف بودن اختلافات در احیای برجام از آمریکا درخواست کرد تمامی تحریم های یکجانبه علیه ایران را لغو کند.

31 خرداد 1400

25 تیر؛ روز بهزیستی و تامین اجتماعی

روز تامین اجتماعی و بهزیستیتاریخ16 جولای برابر با 25 تیرماه

28 خرداد 1400
تعداد: (368)