بهترین زمان برای بچه دار شدن چه موقع است؟

به گزارش گیگابلاگ، خبرنگاران: بچه دار شدن یک تصمیم دو نفره بین شما و همسرتان است؛ اما فکر می کنید چه زمانی بهترین موقع، برای صحبت با او درباره بچه دار شدن است؟

بهترین زمان برای بچه دار شدن چه موقع است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا زندگی، دو نفر برای آغاز زندگی مشترک، احتیاج دارند که مدتی را برای گفت و گو درباره موضوعاتی بگذارند که اغلب آن صحبت ها احساسی و هیجانی هستند. بعد از اینکه یکدیگر را نسبتاً شناختید و ازدواج کردید نباید گفت و گوها را متوقف کنید؛ بلکه باید درباره موضوعات عمیق تری صحبت کنید. این صحبت ها ناخودآگاه به سمت برنامه ریزی برای آینده نیز می رود. بحث اگر بچه دار شدیم و چه زمانی بچه دار شویم یکی از مهم ترین صحبت هایی است یک زوج با یکدیگر خواهند داشت. نتیجه در این باره، که آیا دوست دارید سال آینده بچه دار شوید یا اینکه اصلا به بچه دار شدن فکر نکنید، همه و همه، جزو برنامه ریزی های جدی زندگی هستند که به شما و همسرتان بستگی دارد. کارشناسان در این باره توصیه می نمایند: هر چه زودتر آغاز به بحث در خصوص بچه دار شدن کنید.

اگر این موضوع برای شما مهم است پس به هر چه زودتر آن را مطرح کنید و برای آن برنامه ریزی معین داشته باشید. توجه کنید که این تصمیم، ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی خانواده (دخل و خرج) دارد. در ابتدا بهتر است یک نقشه بلند مدت برای آینده خانوادگی خود بکشید. دقت کنید که انتظار طولانی مدت برای بچه دار شدن می تواند در زمان حال شما اثر منفی داشته باشد. به نوعی احساس کامل نبودن را به شما می دهد و لذت از زمان حال از بین می رود.پس خیلی صادقانه در این باره با همسرخود صحبت کنید. سیندر کوتر، پزشک خانواده، می گوید: انتظار نداشته باشید که تنها با یک بار گفت و گو به نتیجه برسید، این تصمیم مهمی برای هر زوجی است که باید بارها به گفت و گو بپردازید و همه جوانب را بسنجند. در این گفت و گوها، استفاده از کلمه من ممنوع است. برای مثال نباید بگویید: من عاشق بچه هستم بگویید: به نظرم ما، مادر و پدر فوق العاده ای می شویم.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6493

به "بهترین زمان برای بچه دار شدن چه موقع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای بچه دار شدن چه موقع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید