بی مسئولیتی آل خلیفه درقبال شهروندان بحرینی

به گزارش گیگابلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از العالم، آل خلیفه همچنان به بی مسئولیتی در قبال شهروندان بحرینی ادامه می دهد؛ به گونه ای که ممانعت آن از بازگشت بحرینی ها به خاک خود موجب سرگردانی شان در فرودگاه های دوحه و مسقط شده است.

بی مسئولیتی آل خلیفه درقبال شهروندان بحرینی

بر اساس این گزارش، هواپیمای خطوط هوایی قطر به تازگی 31 بحرینی را که از ایران به دوحه آمده و قصد پرواز به مسقط و سپس منامه را داشتند، از هواپیما پیاده کرد.

علت این مسأله به این ترتیب عنوان شده است که به دلیل اینکه منامه حاضر بپذیرش بحرینی های بازگشته از ایران نیست، مسقط هم قادر به پذیرش آنها نخواهد بود.

بنابراین علاوه بر 76 بحرینی که در فرودگاه مسقط سرگردانند، 31 نفر هم در فرودگاه دوحه بلاتکلیف مانده اند.

گفتنی است، از زمان شیوع کرونا، جمهوری اسلامی ایران گفت که از آمادگی کامل جهت انتقال بهداشتی و فوری میهمانان بحرینی به منامه برخوردار است؛ با این حال مقامات آل خلیفه در اقدامی ضد حقوق بشری و نامتعارف حتی حاضر به پذیرش شهروندان خود نیز نیستند. این درحالی است که نمونه چنین اقدام ضد حقوق بشری تا به امروز در هیچیک از کشورهای جهان سابقه نداشته است.

درهمین حال، امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرده بود: ⁧صدها تن از اتباع ⁧بحرین⁩ در ⁧مشهد⁩ مقدس در انتظار بازگشتند و حدود 80 تَن اکنون در ⁧عمان⁩ سرگردانند. حکومت بحرین حاضر به پذیرش اتباع خود نیست.⁧ آل خلیفه⁩ با اتلاف وقت و کاملا غیرمسئولانه در قبال مردمش عمل می کند. هواپیمایی ⁧ایران⁩ آماده انتقال بهداشتی و فوری این مهمانان به منامه است.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3161

به "بی مسئولیتی آل خلیفه درقبال شهروندان بحرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی مسئولیتی آل خلیفه درقبال شهروندان بحرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید