تداوم بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری در ایران

به گزارش گیگابلاگ، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در پی آن هشدار داد.

تداوم بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری در ایران

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از تداوم فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز (8 آذر) تا بعدازظهر پنجشنبه (13 آذر) اطلاع داد و بارش باران و برف، در مناطق جنوبی وقوع رگبارو رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ را امروز (8 آذر) برای استان های همدان، مرکزی، زنجان و قزوین، یکشنبه (9 آذر) برای غرب گیلان و سمنان، دوشنبه (10 آذر) برای استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال بوشهر و سه شنبه (11 آذر) برای استان های شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری پیش بینی نموده است.

حاکمیت این شرایط جوی چهارشنبه (12 آذر) در استان های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلوبه و بویراحمد، غرب اصفهان، شمال فارس و شمال بوشهر، کرمانشاه، همدان، مرکزی و جنوب قم، زنجان، قزوین، البرز و گیلان و پنجشنبه (13 آذر) در استان های خوزستان، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گیلان دور از انتظار نیست.

در این شرایط آب و هوایی احتمال آبگرفتگی معابرعمومی، بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی، وقوع رعد و برق و برق گرفتگی در کوهستان وجود دارد بنابراین نسبت به برخورداری سازمان های امدادی از آمادگی لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی، پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، استفاده از وسایل گرمایشی و ایمنی در وسایل نقلیه و اجتناب از هر گونه صعود به کوهستان توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار با اشاره به بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان از اواخر وقت امروز (8 آذر) تا بعدازظهر یکشنبه (9 آذرماه) آمده است: در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی و لغزندگی معابر عمومی، لغزندگی و یخ زدگی جاده های کوهستانی، کولاک برف و کاهش دید در جاده های مواصلاتی وجود دارد بنابراین نسبت به اجتناب از سفرهای غیر ضروری، آمادگی لازم سازمان های امدادی برای جلوگیری از خسارات احتمالی، آماده باش راهداری ها برای آماده سازی تجهیزات برف زدایی و برف روبی، استفاده از وسایل گرمایشی و ایمنی در وسایل نقلیه، تنظیم دما و رطوبت در دامداری ها، مرغداری ها و گلخانه ها توصیه می گردد.

هشدار زرد رنگ نیز به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 7062

به "تداوم بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش برف و باران تا اواخر هفته جاری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید