تذکر به صداوسیما به خاطر ایرادات پایتخت 6

به گزارش گیگابلاگ، عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: رسانه ملی به خاطر نقدها و ایراداتی که به فیلم نامه و همچنین دیالوگ های سریال پایتخت 6 وارد شده بود به رسانه ملی تذکر داد تا در سریال های بعدی از تکرار آن جلوگیری گردد.

تذکر به صداوسیما به خاطر ایرادات پایتخت 6

سیداحسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز شورای نظارت بر صداوسیما گفت: شورای نظارت بر صداوسیما در نشست امروز خود برنامه های پخش شده در ایام نوروز را مورد آنالیز و رسیدگی قرار داد و گزارش خود را به سازمان صداوسیما ارسال کرد.

وی اضافه کرد: در جریان این آنالیز نقدهای به برنامه های صداوسیما وارد دانسته شد که از جمله آن ایرادات این بود که در برنامه عید نوروز به جای دعوت از قهرمانان حوزه سلامت و کادر زحمتکش درمان دعوت از سلبریتی ها در برنامه ها غلبه داشت و به خاطر همین موضوع به سازمان صداوسیما تذکر داده شد.

عضو شورای نظارت بر صداوسیما اظهارداشت: همچنین در این زمینه نقدها کارشناسان به سریال ها نیز مطرح و برای برطرف ایرادات آنها به صداوسیما تذکر داده شد.

قاضی زاده اعلام نمود: به عنوان مثال در خصوص سریال پایتخت 6 به فیلم نامه آن ایراد وارد شد و دیالوگ های این سریال نیز دارای ایرادات و مغایر با شئون اجتماعی بود که این مسئله به سازمان صداوسیما تذکر داده شد تا در سریال های بعدی از تکرار این موارد جلوگیری گردد.

وی اضافه کرد: دیگر سریال های پخش شده در ایام نوروز نیز از نظر کیفیت دارای ضعف بود و ایراداتی به آن وارد دانسته شد.

عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: در طول روزها و هفته های گذشته دبیرخانه شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با سازمان بازرسی جلساتی را برگزار کرد که مقرر شد شورای نظارت بر سازمان صداوسیما برای کار خود از ظرفیت نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده کند.

قاضی زاده اعلام نمود: برهمین اساس مقرر شد تا کارگروه مشترکی بین دبیرخانه شورا و سازمان بازرسی برای این منظور تشکیل گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3979

به "تذکر به صداوسیما به خاطر ایرادات پایتخت 6" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر به صداوسیما به خاطر ایرادات پایتخت 6"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید