ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم

به گزارش گیگابلاگ، در این مطلب به بیان برخی ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات انتها ترم پرداخته ایم.

ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم

به گزارش خبرنگار ، یکی از مهم ترین دغدغه های تمام دانشجویان در طول دوران تحصیل، موفقیت در امتحانات است که به علت ارتقای درجه علمی و فعالیت در بازار کسب و کار لازم است تا از این مراحل به خوبی گذر کنند.

ممکن است در زمان امتحانات برای کسب نمره قبولی دچار استرس و اضطراب های شدیدی شوید و همین عامل باعث عدم موفقیت تان شود؛ بنابراین از مهم ترین فاکتور های موفقیت در این زمان وجود تمرکز لازم است.

برای اینکه تمرکز لازم را در زمان امتحانات به دست آورید، حتما قبل از آزمون با انجام تمریناتی خارج از مطالب مرتبط درسی، ذهن خود را برای شرکت در آزمون آماده کنید و بعد از آن به انجام تمرینات ساده در مدت زمان محدود اقدام کنید تا به این صورت تمرکزتان افزایش یابد.

حتما به یاد داشته باشید که آشنایی با ساختار و بخش های متفاوت امتحان کمک زیادی به افزایش تمرکز در شما خواهد کرد؛ برای انجام این کار حتما از نمونه سوالات سال های قبل استفاده کنید و با تمرینات لازم ذهن خود را برای روز امتحان آماده کنید.

تجسم سازی فضای امتحانات

اگر در جلسه امتحان نمی توانید به خوبی تمرکز کنید، یک هفته قبل از شروع امتحان 30 ثانیه تا 1 دقیقه از وقت خود را روزانه صرف قدم زدن، نشستن، نفس کشیدن و ... کنید و با تجسم فضای امتحانات، برگه امتحان را در مقابل خود قرار داده و با این روش هم از میزان استرس خود کم کنید و هم تمرکزتان را افزایش دهید.

محققان به این نتیجه دست یافته اند که فکر کردن به فرآیند هر کاری، قبل از انجام دادن آن به افراد کمک می کند که اعتماد به نفس و تمرکزشان افزایش پیدا کند.

متخصصان تغذیه توصیه می کنند افراد در شب امتحان به هیچ عنوان از غذا های چرب و فست فود استفاده نکنند؛ چرا که مصرف این غذا ها به راحتی باعث کند ذهنی می شود و ممکن است حالت کسل کننده ای را برای افراد ایجاد کند.

مصرف غذا های مفید مانند عدسی، سبزیجات و میوه های تازه در طول زمان امتحانات باعث افزایش تمرکز و شادابی ذهن خواهد شد.

داشتن خواب مناسب و منظم (برای مثال خوابیدن در ساعت 22 و بیدار شدن در ساعت 7 صبح) در طول زمان امتحانات باعث افزایش تمرکز در افراد می شود و اگر دانشجویان این فرایند را در زمان امتحانات پیش ببرند، می توانند به راحتی نتایج قابل قبولی را کسب کنند.

برخی از دانشجویان بر اساس الگو های اشتباه تا صبح امتحان با نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار، قهوه و چای بیدار می مانند تا بتوانند نتایج مطلوبی از امتحان بگیرند، اما باید بدانید که این روش به مرور زمان باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن و کاهش فرایند تمرکز خواهد شد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5887

به "ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم" امتیاز دهید

1 کاربر به "ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید