تظاهرات در سودان علیه حضور هیأت سازمان ملل

به گزارش گیگابلاگ، ده ها نفر از مردم سودان با برگزاری تظاهراتی در خارطوم پایتخت این کشور، مخالفت خود با حضور هیأت سازمان ملل در این کشور را اعلام کردند.

تظاهرات در سودان علیه حضور هیأت سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مردم سودان امروز چهارشنبه با برگزاری تظاهراتی در خارطوم به تصمیم شورای امنیت درباره تشکیل هیأت سیاسی سازمان ملل در این کشور جهت حمایت از دوره انتقالی، اعتراض کردند.

شورای امنیت سازمان ملل هفته گذشته با تشکیل هیأت سیاسی سازمان ملل در سودان با هدف حمایت از دوره انتقالی و نیز تمدید حضور نیروهای صلح بان سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در دارفور تا خاتمه امسال میلادی، موافقت کرد.

طبق گزارش وبگاه العربی الجدید، شرکت کنندگان در این تظاهرات که بنا به دعوت الحراک الشعبی الموحد جریان منتسب رژیم سابق برگزار گردید، شعارهایی علیه دولت عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان سر داده و به درخواست وی برای حضور هیأت سیاسی سازمان ملل در خارطوم اعتراض کردند.

تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن عبارت هایی در محکومیت گرانی کالا ها و سوء خدمات نوشته شده و دولت را مسئول شکست در مدیریت مالی دانستند.

ارتش سودان نیز پیش از رسیدن تظاهرات کنندگان به مقر ارتش واقع در مرکز خارطوم تمامی مسیرهای منتهی به آن را مسدود کرد.

ارتش سودان 11 آوریل 2019 (فروردین 1398) بعد از گذشت چهار ماه از تظاهرات های مردمی، عمر البشیر را پس از سه دهه حکومت عزل کرد و از آن موقع تا کنون البشیر در بازداشت به سر می برد.

در حال حاضر شورای انتقالی حاکمیتی سودان به ریاست عبدالفتاح البرهان قدرت را در این کشور در دست دارد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4326

به "تظاهرات در سودان علیه حضور هیأت سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در سودان علیه حضور هیأت سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید