خبرنگاران رئیس جمهور و دیگر مقامات کرواسی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند

به گزارش گیگابلاگ، اروپا|بلگراد-خبرنگاران- رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و دیگر مقامات کرواسی در پیام های جداگانه عید سعید فطر را به مسلمانان این کشور تبریک گفتند.

خبرنگاران رئیس جمهور و دیگر مقامات کرواسی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند

به گزارش خبرنگاران از سفارت کشورمان در زاگرب، زوران میلانویچ رئیس جمهوری کرواسی در پیامی به مناسبت عید سعید فطر، خطاب به مسلمانان جهان نوشت: بعد از یک ماه دعا و روزه داری، برای شما لحظاتی خوش از همنشینی خانوادگی و مذهبی آرزو می کنم.

آندره پلنکوویچ نخست وزیر کرواسی نیز به مناسبت عید سعید فطر با صدور پیامی نوشت: به نمایندگی از دولت و از صمیم قلبم برای شما عیدی شاد و مبارک آرزو می کنم.

روابط خوب بین دولت و جامعه اسلامی کرواسی ریشه های تاریخی دارد. باید همچنان در درک متقابل، احترام و تحمل دینی به نفع میهن و جامعه مان زندگی کنیم.

گردان یاندروکویچ رئیس مجلس کرواسی هم در پیام جداگانه ای نوشت: ماه رمضان یک ماه مقدس برای مسلمانان است که در آن شما ارزش های اسلام را در روزه دریافت، دعا، همبستگی و مراقبت از دیگران تقویت می کنید.

متأسفانه شما در ماه رمضان امسال این سعادت معنوی را به دلیل بیماری همه گیر کرونا در شرایط مختلف نسبت به گذشته تجربه کردید. باور دارم که به رغم عدم امکان نمازهای مشترک و اشتراک در افطار، توانسته اید به اندازه کافی قدرت معنوی، صبر، آرامش، هماهنگی و شادی خود را افزایش دهید.

امیدوارم خداوند در عید سعید فطر برای همه عبادات به شما پاداش دهد و نعمت، آرامش، یکپارچگی خانوادگی و عشق را برای شما به ارمغان آورد.

علاوه بر مقامات فوق؛ کاردینال جوسیپ بوزانیچ اسقف اعظم کرواسی و میلان باندیچ شهردار زاگرب و شمار دیگری از مقامات و سفرای مقیم در زاگرب هم پیام های تبریک خود را برای عزیز حسنویچ مفتی اعظم و رئیس مشیخت اسلامی به نمایندگی از جامعه مسلمانان ارسال کرده اند.

نماز عید سعید فطر صبح امروز (یکشنبه) در مراکز اسلامی زاگرب، ریه کا و سایر مساجد کرواسی با حفظ فاصله اجتماعی برگزار شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4126

به "خبرنگاران رئیس جمهور و دیگر مقامات کرواسی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس جمهور و دیگر مقامات کرواسی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید