سلامتی و پزشکی

ارسال دارو به تومور با یاری میکروحبابها

اندازه میکروحباب های مورد استفاده در این روش تقریباً نصف گلبول های قرمز خون است. هنگامی که این میکروحباب ها به هدف رسیدند، امواج فراصوت برای تجزیه میکروحباب ها و آزادسازی دارو های درمانی درون آن مورد استفاده قرار می گیرند.

30 دی 1399

اعمال محدودیتهای کرونایی سختگیرانه در سراسر اروپا

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد بیشتر کشور ها در سراسر اروپا با هدف کند کردن فرایند انتقال و گسترش ویروس کرونا، اکنون در تعطیلی های جدید کرونایی شامل محدودیت های رفت و آمد در شب یا دیگر محددیت ها به سر می برند.

29 دی 1399

کدام بودجه موثرتر است؟

بودجه دولت بخشی از تقاضای کل در اقتصاد را تشکیل می دهد. در یک تقسیم بندی ساده می توان بودجه دولت را به سه بخش تقسیم کرد: حقوق و دستمزد، هزینه های اداری و نهایتا بودجه عمرانی. در هر سه حالت دولت پولی را به بخشی از جامعه می دهد و آنها پول را برای مصارف شخصی...

20 دی 1399

هنوز هم بعضی رفتارها قابل هضم نیست، با تمام وجود می جنگیم

به گزارش خبرنگاران، یحیی گل محمدی در مورد شرایط پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: طبق برنامه قبلی قرار بود بعد از بازی باذوب آهن به قطر بیاییم. خوشبختانه خیلی راحت با رعایت پروتکل های بهداشتی با پرواز اختصاصی آمدیم.

20 دی 1399

سخنی با والدین بچه ها خبرچین و فضول

بسیاری از والدین از اینکه کودکشان دائم صحبت های خانه را به بیرون منتقل می نماید گلایه می نمایند اما نمی دانند دلیل فضول و خبرچین شدن فرزندشان، رفتار خود والدین می باشد.

19 دی 1399

آرژانتین 300 هزار دوز واکسن اسپوتنیک وی دریافت می نماید

رئیس جمهوری آرژانتین بیان کرد که تا سرانجام امسال میلادی واکسن روسی ویروس کرونا به کشورش تحویل داده خواهد شد.

12 دی 1399

این ویتامین ها مقاوت بدن شما را دربرابر ویروس ها بالا می برد

بسیاری از این بیماریهای زمستانی به علت کمبود مواد معدنی یا ویتامین رخ میدهد از این رو با مصرف ویتامینها، میتوان انرژی مورد احتیاج بدن را تامین و از بروز این بیماریها پیشگیری کرد:

9 دی 1399

توضیحات جواد حسینی درباره آموزش های خودمراقبتی دانش آموزان با نیازهای ویژه

تهران (پانا) - رئیس آموزش و پرورش استثنایی در تماسی تلفنی با برنامه دوربین امید به تشریح آموزش های خودمراقبتی مقابل کرونا برای دانش آموزان با نیازهای ویژه پرداخت.

8 دی 1399

برطرف سریع درد مفاصل با زنجبیل !

یکی از هزاران خواص دارویی زنجبیل درمان درد مفاصل است، با استفاده از گیاه دارویی مفیدی مثل زنجبیل درد مفاصل را می توانید تسکین دهید.

6 دی 1399

توقف دوهفته ای فعالیت هیات های تشخیص و حل اختلاف در مناطق قرمز

طبق اعلام وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، فعالیت هیات های تشخیص و حل اختلاف کار از اول تا 14 آذر ماه سال جاری به مدت دو هفته متوقف می شود.

1 دی 1399

افتتاح کارخانه آهک هیدراته اهر تا سرانجام آذرماه

دکتر اردشیر سعد محمدی گفت: کارخانه آهک هیدراته در مراحل انتهای ساخت و بهره برداری قرار گرفته است و تا انتها آذرماه امسال افتتاح خواهد شد.

1 دی 1399

سازگاری واکسن چینی کرونا با بدن

کروناواک اولین واکسنی است که در رقابت های بین المللی برای ساختن واکسن سارس-کوو-2 ویروس عامل کووید-19 به عرضه رسیده است. این واکسن یکی از 12 واکسن آزمایشی است که تا به امروز به مرحله سوم آزمایش ها رسیده است.

29 آذر 1399

جدول راهنمای نشانه های کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی

رایج ترین نشانه های کووید 19 تب - دمای بالای 37.8 درجه سانتی گراد - سرفه ممتد (معمولاً خشک) و از دست دادن حس چشایی و بویایی است.

29 آذر 1399

ایران بر تضمین اجرای موثر برنامه های همکاری آژانس تاکید کرد

تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، بر تضمین اجرای موثر برنامه های همکاری فنی مرتبط هسته ای از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد.

27 آذر 1399

جزئیات محدودیت شغلی از اول آذر، کارمندان از هفته آینده چگونه سرکار می فرایند

خبرنگاران: با اعمال محدودیت های از اول آذر چه شغل هایی باید تعطیل شوند، تکلیف فعالیت کارمندان دولت چیست؟ گزارش ها نشان می دهد در سطوح مختلف نحوه محدودیت ها متفاوت است.

26 آذر 1399

جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود

دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت 24 تا 27 آبان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با مشارکت خیرین حوزه سلامت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

22 آذر 1399

افت ذخایر خونی در بعضی استان ها ، فراخوان برای اهدای خون

سرمای پاییزی و بارش ها در حالی در کشورمان شروع شده اند که بیشتر استان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در شرایط قرنطینه و کاهش تردد قرار دارند؛ این در حالی است که احتیاج به خون دائمی است و کاهش آمار اهدای خون سبب افت ذخایر خون و فراورده های حیات بخش آن می گردد.

20 آذر 1399

نبایدهایی مهم برای کاربران گوشی های هوشمند

گوشی هوشمند محبوبتان را به حال خود رها نکنید! با رعایت چند نکته به ظاهر ساده، به کمکش بشتابید!

17 آذر 1399

هفته چهلم بارداری، رسیدن به زمان زایمان

هفته چهلم بارداری (هفته 40 بارداری) می تواند زمان زایمان شما باشد.با نکات بارداری هفته به هفته، هفته چهلم بارداری، هفته های بارداری آشناشوید

15 آذر 1399

شهردار بغداد استعفا کرد

شهردار بغداد به دلیل بیماری استعفای خود را تقدیم نخست وزیر عراق کرد.

12 آذر 1399
تعداد: (262)