خطر در کمین پروژه های فیلمبرداری ، شرایط 2 گروه نگران کننده است

به گزارش گیگابلاگ، سخنگوی کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما با بیان این که 24 پروژه تصویری در حال ساخت هستند، تاکید نمود: پیگیری های ما نشان می دهد بعضی از پروژه ها نکات بهداشتی را رعایت می نمایند ولی در این میان متاسفانه 2 پروژه به لحاظ امنیت بهداشتی، به شدت شرایط نگران نماینده ای دارند.

خطر در کمین پروژه های فیلمبرداری ، شرایط 2 گروه نگران کننده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دانش اقباشاوی توضیحاتی درباره شکل گیری این کارگروه ارائه کرد و گفت: از روز اول اسفند که درباره ویروس کرونا اعلام عمومی انجام شد، انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما اولین اطلاعیه خود را همراه با توصیه های وزارت بهداشت به تمام اصناف سینمایی ابلاغ کرد.

این کارگردان سینما اضافه کرد: سپس 23 صنف سینمای ایران در نامه ای از هیات مدیره خانه سینما خواهان توقف پروژه های سینمایی و تلویزیونی با همکاری وزارتخانه های بهداشت، کار و ارشاد (سازمان سینمایی) و صدا و سیما شدند. اقباشاوی اظهار کرد: او در ادامه گفت: تا کنون ما به عنوان چند صنف خانه سینما به شکل خودجوش پروژه های مختلف را که در حال فیلمبرداری هستند، رصد کردیم و به جمع آوری اطلاعات آن ها پرداختیم و متوجه شدیم در حال حاضر 27 پروژه در اقصی نقاط ایران در حال فیلم برداری هستند که 3 پروژه به شکل داوطلبانه، فیلم برداری خود را لغو کردند ولی 24 پروژه به شکل قطعی در حال کار هستند.

اقباشاوی اعلام کرد: پیگیری های ما نشان می دهد برخی از پروژه ها نکات بهداشتی را رعایت می نمایند که جای خوشحالی دارد، ولی در این میان متاسفانه 2 پروژه به لحاظ امنیت بهداشتی، به شدت شرایط نگران نماینده ای دارند و ما در هفته گذشته از طرف آقای موسوی، رییس شورای عالی تهیه نمایندگان سینما و هیات مدیره خانه سینما به این پروژه ها تذکر جدی دادیم.

او با ابراز نگرانی از شرایط این 2 پروژه تاکید نمود: این پروژه ها شرایط خطرناکی دارند و این شرایط خطرناک تنها به اعضای خانه سینما که درگیر آن ها هستند، محدود نمی گردد، چراکه در این پروژه ها افراد دیگری نیز حضور دارند و علاوه بر این ها هر یک از این افراد با خانواده خود نیز در ارتباط هستند و رفت و آمدهای دیگری هم دارند و می بیینم که به راحتی می توانند ناقل ویروس باشند.

سخنگوی کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما از پراکندگی پروژه های تصویری در سراسر کشور به عنوان دیگر عامل نگران نماینده یاد کرد و اضافه کرد: اگر تمام این پروژه ها در تهران مستقر بودند، راحت تر می شد کنترل کرد، ولی این پراکندگی هم به شدت نگران نماینده و خطرناک است.

او ادامه داد: به همین دلیل با قبول زحمت و مسئولیت پذیری تعدادی از دوستان در برخی از اصناف خانه سینما به شکل اضطراری کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما را تشکیل دادیم. هم اکنون یکی از دوستان مشغول تهیه کتابچه دستورالعمل های بهداشتی لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در پروژه های تصویری است که تا یکی دو روز آینده به خاتمه می رسد.

اقباشاوی بیان نمود: تمام ارتباط و تجربه هایمان را به کار خواهیم بست تا اصول بهداشتی از سوی پروژه های مختلف تصویری رعایت گردد. او درباره قدرت اجرایی این کارگروه توضیح داد: قدرت اجرایی مان را از خانه سینما و رایزنی های که با وزراتخانه های مرتبط همچون وزارت کار، بهداشت و ارشاد (سازمان سینمایی) و صدا و سیما و ... انجام می دهیم، می گیریم و تمام کوشش مان را برای آگاهی و شفاف سازی درباره شرایط بهداشت پروژه های تصویری به کار خواهیم بست.

دانش اقباشاوی تاکید نمود: اطمینان داریم در این زمینه مبارزانی مانند رسانه ها و افکار عمومی هم بسیار کمک نماینده خواهند بود و به کمک آنان می توانیم صیانت و مراقبت از سلامت انسان ها را انجام دهیم و امیدواریم زودتر به شرایط عادی بازگردیم.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2830

به "خطر در کمین پروژه های فیلمبرداری ، شرایط 2 گروه نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر در کمین پروژه های فیلمبرداری ، شرایط 2 گروه نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید