داروی ایدز داروی کرونا ویروس نیست ، طیف علائم کووید 19 گسترده است

به گزارش گیگابلاگ، رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طیف علائم کرونا بسیار گسترده است و بر اساس آخرین تحقیقات، فرم خفیف بیماری بیشتر از چیزی بود که پیش بینی کردیم.

داروی ایدز داروی کرونا ویروس نیست ، طیف علائم کووید 19 گسترده است

قانعی رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی گیگابلاگ، گفت: طیف علائم کرونا بسیار گسترده است و بر اساس آخرین تحقیقات، فرم خفیف بیماری بسیار بیشتر از آن چیزی بود که پیش بینی کردیم و بسیاری از بیماران می توانند با یک داروی ضد طب یا قرنطینه در منزل درمان شوند و نیازی به داروی بیشتری ندارند.

وی ادامه داد: وقتی درمان به کار می رود که اکسیژن به زیر 93 درصد برسد و ریه درگیر شده باشد. در موارد خفیف که تنگی نفس فعالیتی وجود ندارد، ریه درگیر نشده و ممکن است طب و لرز مختصر و سرفه وجود داشته باشد. سیستم دفاعی بدن ویروس را کنترل می کند؛ بنابراین مشاهده می شود که مرگ و میر و ابتلا در کسانی است که دیابت و فشار خون دارند یا چاق هستند. زیرا عروق آن ها زمینه درگیری با بیماری را دارد و اگر فرد سالم باشد، سیستم دفاعی بدن او به خوبی دفاع می کند.

قانعی درمورد ادعای استفاده از داروی ایدز برای درمان کرونا بیان نمود: داروی ایدز داروی درمان کرونا نیست اما پزشکان مختار هستند داروهای ضد .ویروس را تجویز و استفاده کنند، چون این دسته از داروها علایم ویروس را از بین می برد.

وی در خصوص نوع آزمایش های کرونا ویروس بیان نمود: در برخی افراد ممکن است اسکن ریه نشان دهنده ویروس کرونا نباشد و ویروس تنها در حلق و خون مشخص شود که با تست های سلولوژی و پی سی آر مشخص می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4125

به "داروی ایدز داروی کرونا ویروس نیست ، طیف علائم کووید 19 گسترده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی ایدز داروی کرونا ویروس نیست ، طیف علائم کووید 19 گسترده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید