سونی سرویس تاکسیرانی آنلاین تاسیس کرد

به گزارش گیگابلاگ، تهران- خبرنگاران- شرکت ژاپنی سونی امروز به صورت رسمی نرم افزار تاکسیرانی آنلاین جدید خود را در توکیو معرفی کرد. سرویسی که فعلا تنها در ژاپن عرضه خواهد شد.

سونی سرویس تاکسیرانی آنلاین تاسیس کرد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار علمی خبرنگاران، این برنامه تاکسی رانی آنلاین جدید S.Ride خوانده می گردد که سونی می گوید حرف S در نام آن از ابتدای سه واژه Simple به معنی ساده، Smart به معنای هوشمند و Speedy به معنی سریع گرفته شده است. این سرویس تاکسی رانی توسط شرکت Minna no Taxi (که نام آن به معنی تاکسی برای همه است) عرضه خواهد شد که در واقع حاصل سرمایه گذاری مشترک سونی و چندین شرکت تاکسی رانی ژاپنی است. S.Ride برخلاف سرویس هایی مثل اوبر یا لیفت، یک سرویس هم سفری آنلاین نیست. یعنی در آن سوار خودروهای شخصی که به عنوان تاکسی تردد می نمایند، نمی شوید. این برنامه در حقیقت یک سرویس درخواست آنلاین تاکسی های رسمی است. بیشتر سرویس های هم سفری آنلاین در ژاپن یا ممنوع هستند یا با محدودیت های فراوانی در تردد روبرو هستند. سال پیش شرکت اوبر گفت که در مراحل پایانی توافقی با یکی از شرکت های تاکسیرانی ژاپنی است.

توافقی که راه ورود بزرگ ترین شرکت تاکسی رانی آنلاین جهان را به این کشور هموار خواهد نمود. این شرکت البته پنج سال پیش برای اولین بار سرویس دهی خود در توکیو را آغاز نموده بود اما سرویس های عرضه شده توسط اوبر به موارد خاصی محدودشده بود و هزینه بالایی هم داشتند. این شرکت خصوصاً پس از عقب نشینی از بازار چین و روسیه، در کوشش است تا جای پای محکمی در بازار بزرگ تاکسی رانی ژاپن برای خود باز کند. در چنین شرایطی اقدام سونی برای تأسیس یک سرویس تاکسیرانی جدید درون ژاپن را می توان کوشش جدیدی برای به چالش کشیدن حضور اوبر در ژاپن تلقی کرد.

به گفته سونی، این سرویس جدید به سیستم هوش مصنوعی مجهز است که می تواند با پیش بینی افزایش یا کاهش درخواست ها در ساعت های مختلف شبانه روز تاکسی ها را در مناطق مختلفی مستقر کند تا زودتر به درخواست ها پاسخ دهند. شایان ذکر است مدیرعامل جدید شرکت سونی که از آوریل گذشته کار خود را در این شرکت آغاز کرد، کوشش دارد تا با دور کردن این شرکت از بازار سنتی سخت افزار به سمت فروش محتوا و عرضه سرویس های نرم افزاری حرکت کند. در ضمنً سونی می گوید فعلاً هیچ برنامه ای برای عرضه این نرم افزار در خارج از ژاپن ندارد.

**9224**1485

منبع: ایرنا
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 27

به "سونی سرویس تاکسیرانی آنلاین تاسیس کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی سرویس تاکسیرانی آنلاین تاسیس کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید