سکوت ترامپ درباره حضور یا عدم حضور در مراسم تحلیف بایدن

به گزارش گیگابلاگ، دونالد ترامپ طی مصاحبه ای که روز یکشنبه از فاکس نیوز پخش شد، عدم شرکت در مراسم تحلیف جانشین خود در ژانویه را غیرمحتمل ندانست.

سکوت ترامپ درباره حضور یا عدم حضور در مراسم تحلیف بایدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، هنگامی که برایان کیلمید، مجری برنامه فاکس اند فرندز از رئیس جمهور آمریکا پرسید آیا ماه آینده در مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب حاضر می گردد یا خیر، وی پاسخی نداد.

کیلمید پرسید: آیا در مراسم تحلیف شرکت می کنید؟

ترامپ پاسخ داد: نمی خواهم در این مورد صحبت کنم.

ترامپ ضمن تکرار ادعاهای بی اساس پیرامون تقلب انتخاباتی و رقابت 2020، اضافه نمود: می خواهم در مورد این صحبت کنم که ما کار بزرگی انجام داده ایم. من بیشتر از هر رئیس جمهوری در تاریخ کشورمان رأی آوردم. در تاریخ کشورمان، درسته؟ بقیه به گرد پای من هم نمی رسند- بیشتر از اوباما، بیشتر از هر کس دیگر. و آن ها می گویند ما انتخابات را باختیم. ما نباختیم.

زمانی که از دونالد ترامپ پرسیده شد آیا نگران است که اگر تا زمان تحلیف بایدن تسلیم نگردد چه اتفاقی می افتد، وی گفت باور دارد که بایدن یک رئیس جمهور نامشروع خواهد بود.

وی گفت: نگران کشوری هستم که یک رئیس جمهور نامشروع دارد. این چیزی است که برای آن نگران هستم. رئیس جمهوری که باخت و بد هم باخت. این یک انتخابات با رقابت نزدیک نبود. جورجیا را در نظر بگیرید. ما در جورجیا برد بزرگی داشتیم. در پنسیلوانیا و ویسکانسین همین طور. ما برد بزرگی داشتیم!

اظهارات دونالد ترامپ پس از دو شکست اخیرش در دیوان عالی مطرح شد که یکی از آن ها مربوط به پرونده ای بود که در پنسیلوانیا به امید تغییر نتایج این ایالت گگردده شد و دیگری هم از سوی کن پاکستون، دادستان کل در تگزاس تشکیل شد که به دنبال بی اعتبار کردن نتایج در چهار ایالت محل نزاعی بود که بایدن در آن ها برنده شد و در این راه ناکام ماند.

امتناع رئیس جمهور از واگذاری نتیجه انتخابات قبل از آن رخ می دهد که اعضای کالج انتخاباتی برای تأیید رسمی شکست او آماده می شوند؛ رویدادی که با سخنرانی پربیننده بایدن همراه خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 7459

به "سکوت ترامپ درباره حضور یا عدم حضور در مراسم تحلیف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت ترامپ درباره حضور یا عدم حضور در مراسم تحلیف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید