صالحی امیری: ظرفیت های کمیته ملی المپیک عمومی است نه اختصاصی، بوکس عضو اصلی خانواده المپیک است

به گزارش گیگابلاگ، سالن فارسی به صورت رایگان در اختیار تمام فدراسیون های ورزشی قرار گرفته است و تمام مجمع و سایر برنامه ها آنجا برگزار می گردد. کمیته ملی المپیک هر نوع تبادل اقتصادی را منع نموده و خدمات رایگان است.

صالحی امیری: ظرفیت های کمیته ملی المپیک عمومی است نه اختصاصی، بوکس عضو اصلی خانواده المپیک است

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ما در اوج کسب سهمیه بودیم اما یک وقفه جدی ایجاد شد، این فضا احتیاج به مدیریت دارد.

به گزارش فارس، سیدرضا صالحی امیری در جریان بازدید از فدراسیون بوکس در جمع گیگابلاگ گفت: ما در اوج کسب سهمیه بودیم اما یک وقفه جدی ایجاد شد، این فضا احتیاج به مدیریت دارد. ما پیش بینی می کنیم تعداد سهمیه ها افزایش یابد. یکی از رشته هایی که برای ما امیدوارنماینده است، بوکس است.

وی اضافه کرد: پیش بینی می کنیم بین 60 تا 70 سهمیه برای المپیک کسب کنیم. یکی از رشته های امیدوارنماینده ما برای المپیک بوکس است. امروز بوکس با کسب 2 سهمیه نشان داد ظرفیت خوبی برای درخشش دارد. البته فراموش نکنیم این رشته رقبای جدی هم دارد. در این بین چند مشکل هم هست که باید رفع گردد. نخستین مسئله موضوع مدیریتی بود. بوکس شرایط پرتنشی داشت که حالا به آرامش رسیده است. در واقع ثوری پیروز شد شرایط را مدیریت کند.

صالحی امیری بیان نمود: موضوع دوم مربوط به اختصاص سالن و مجموعه و فضای اداری است که باید تکمیل گردد. باید یاری کنیم بوکس صاحب فضای مستقل گردد تا آن موقع ما تعهد داریم از این رشته حمایت کنیم. با مجموعه علوم تحقیقات هماهنگی کردیم تا بوکس تمرینات خود را در آنجا پیگیری کند. ما تعهد داریم به بوکس یاری کنیم در آموزشگاه یا سالن های دیگر تمرین نمایند.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین با اشاره به فعال شدن لیگ بوکس، مطرح نمود: نکته دیگر حمایت های اقتصادی و منابع بوجه ای است. احتیاج است روی سرمربی، مربی و روی سطوح پایه سرمایه گذاری گردد. رئیس فدراسیون قول داده بوکس لیگ فعالی داشته باشد چرا که این موضوع به تیم ملی یاری می نماید. نکته اخر اینکه بوکس در فضای فعلی احتیاج به آرامش و ثبات دارد. تمرکز همه باید روی بازی های المپیک توکیو باشد. این رشته 2 سهمیه گرفته و باز هم امکان افزایش سهمیه وجود دارد. حضور ما هم در اینجا حمایت از این رشته است.

رئیس کمیته المپیک درباره اینکه شما بیان نمودید بوکس رشته المپیکی است و یکی از دغدغه های جدی این رشته بحث استقرار است، اگر دانشگاه آزاد توافق نکند برنامه چیست، یادآور شد: آموزشگاه در حال بازسازی است. سیستم های برق هم در حال تعمیر است. ما الزاما باید رشته های رزمی را به سالن شماره 9 ببریم تا بازسازی صورت بگیرد. الزام داریم فضای جدید داشته باشیم.

وی ادامه داد: مجموعه ظرفیت های کمیته ملی المپیک عمومی است نه اختصاصی. یعنی کشتی، رشته های توپی، شمشیربازی، کاراته و .. هستند اما اینکه بگوییم یک فضای اختصاصی برای یک رشته باشد این غیرممکن است. ما تا زمان استقرار بوکس در یک فضای متعلق به خودش به آنها تعهد داریم. از نظر سالن مسئله ای نداریم الان هم آنها حق انتخاب دارند. آنها می توانند در فضایی که پیش بینی نموده ایم تمرین نمایند چون فضای مناسبی دارد یا اینکه در یکی از سالن های آموزشگاه که در حال بازسازی است باشند. بوکس عضو خانواده ورزش و از رشته های المپیکی ماست و ما خود را موظف به حمایت می دانیم.

صالحی امیری همچنین درباره اینکه آیا این تعهد مربوط به کمیته ملی المپیک به بوکس است گفت: این تعهد حقوقی است و مربوط به شخص نیست. ما به صورت دائمی به کاراته و شمشیربازی، رشته های رزمی و توپی سرویس می دهیم و این امری کاملا طبیعی است.

وی اضافه کرد: سالن فارسی به صورت رایگان در اختیار تمام فدراسیون های ورزشی قرار گرفته است و تمام مجمع و سایر برنامه ها آنجا برگزار می گردد. کمیته ملی المپیک هر نوع تبادل اقتصادی را منع نموده و خدمات رایگان است. حتی رستوران کمیته المپیک که در اختیار بخش خصوصی است را ثوری با هنری که دارد، با آنها تعهد ایجاد می نماید و خاتمه سال این تعهد را ما اجرا می کنیم. سال گذشته حدود 400 میلیون تومان خارج از تعهد بودجه خود به بوکس پرداخت کردیم تا با پیمانکار تسویه کند. بوکس عضو اصلی خانواده المپیکی است و نگاه وزارت ورزش هم همین است. ناممکن است که یک عضو خانواده نادیده گرفته گردد.

صالحی امیری مطرح نمود: ورزشکاران و مربیان بوکس مجاز هستند تا مثل کاراته و شمشیربازی در یکی از سالن های آکادی ملی المپیک مستقر شده و یا اینکه به واحد علوم و تحقیقات بروند. تاکید می کنم مجموعه امکانات کمیته ملی المپیک متعلق به همه فدراسیون های ورزشی با اولویت المپیکی هاست و امکانات اختصاصی نداریم.

وی درباره شرایط تیراندازی گفت: تیراندازی امکانات و سالن های خوبی در مجموعه آزادی دارد. کمپ تیراندازی هم بازسازی شده و هیچ گله ای در این مورد مطرح نشده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 مرداد 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 4522

به "صالحی امیری: ظرفیت های کمیته ملی المپیک عمومی است نه اختصاصی، بوکس عضو اصلی خانواده المپیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: ظرفیت های کمیته ملی المپیک عمومی است نه اختصاصی، بوکس عضو اصلی خانواده المپیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید