فعالیت چشمگیر صندوق کارآفرینی در ایجاد اشتغال پایدار روستایی

به گزارش گیگابلاگ، مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان با اشاره به تعداد تسهیلات پرداخت به وسیله این صندوق گفت: خوشبختانه در بخش توسعه اشتغال پایدار روستایی اقدامات چشمگیری را انجام داده ایم.

فعالیت چشمگیر صندوق کارآفرینی در ایجاد اشتغال پایدار روستایی

به گزارش خبرنگاران کردستان، شهریار رحیمی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه ها در سنندج اظهار کرد: صندوق کارآفرین امید به اسم یکی از بانک های عامل در حوزه اشتغال روستایی اقدامات خوبی انجام می دهد.

وی توضیح داد: در کنار این مهم انعقاد تفاهم نامه های مختلف با زندان ها، صندوق حمایت از هنرمندان، فنی و حرفه ای و غیره زمینه اشتغالزایی برای افراد زیادی را فراهم می سازد.

به گفته رحیمی، با پرداخت بیش از 43 میلیارد ریال تسهیلات برای 231 زندانی در استان شغل ایجاد شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان اظهار کرد: در قالب صندوق حمایت از هنرمندان 13 مورد و به مهارت آموختگان فنی و حرفه ای 18 مورد تسهیلات به ارزش یک میلیارد و 94 میلیون تومان پرداخت شده است.

رحیمی افزود: در حوزه حمایت از دستفروشان هم با پرداخت 565 میلیون تومان برای 36 نفر اشتغال پایدار ایجاد کرد.

وی افزود: در قالب تفاهم نامه ای با وزارت کار 5.3 میلیارد تومان برای 59 مورد تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان از پرداخت 59 میلیون و 800 هزار ریال در حوزه طرح های مرتبط با گیاهان دارویی اطلاع داد و اظهار کرد: این صندوق سال جاری در حوزه اشتغال 18 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات پرداخت در استان پرداخت نموده است.

وی با بیان اینکه این مقدار در قالب 366 طرح اشتغالزایی پرداخت شده است، گفت: در زمینه پرداخت تسهیلات ضروری هم 2 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

رحیمی در ادامه توضیح داد: از محل تسهیلات بنیاد برکت 158 مورد و بنیاد علوی 3 مورد تسهیلات به وسیله صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: طرح یک روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول از طرح های پیروز صندوق است، بر پایه مطالعات و فرهنگی روستای چور طرح روستای بدون بیکار اجرا و براساس ظرفیت ها و توانایی هایی که در خود روستا وجود داشت تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان افزود: کار شناسایی روستاهایی که ظرفیت تبدیل شدن به روستاهای بدون بیکار و اجرای طرح هر روستا یک محصول را دارند در حال اجرا است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 10250

به "فعالیت چشمگیر صندوق کارآفرینی در ایجاد اشتغال پایدار روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت چشمگیر صندوق کارآفرینی در ایجاد اشتغال پایدار روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید