فوت و فن خرید یخچال دست دوم (قسمت اول)

به گزارش گیگابلاگ، بعضی از لوازم خانگی مثل یخچال باید در هر خانه ای وجود داشته باشد و جز نیازهای اولیه و ضروری هر خانواده محسوب می شود. حتی با توجه به بالا بودن قیمت های خرید این وسیله باز هم نمی توان این وسیله مهم را از زندگی حذف کرد. با توجه به بالا بودن قیمت خرید یخچال و همین طور بازه عمر طولانی این محصول، بهتر است از ابتدا، مدل یخچال و نوع برند آن را با دقت بررسی کنید تا در خرید دچار اشتباه نشوید. گزینه خرید یخچال دست دوم هم فکری بسیار عالی است.

فوت و فن خرید یخچال دست دوم (قسمت اول)

از آن جایی که هزینه تعمیرات یخچال نیز بسیار گران است، قبل از خرید یخچال دست دوم نیز بررسی های لازم را انجام دهید. شما می توانید با بودجه مدنظر خود یک یخچال دست دوم سالم با ویژگی های مطلوب و مطابق با سلیقه خود خریداری کنید. به شرط آنکه قبل از خرید، در مورد نحوه کارکرد و ویژگی های یخچال دست دوم استاندارد و مناسب، اطلاعات کافی داشته باشید.

ویژگی های یخچال دست دوم مناسب

توجه به برخی از ویژگی ها قبل از خرید یخچال دست دوم سالم اهمیت بسیار زیادی دارد که با شناخت این ویژگی ها می توانید بهترین یخچال دست دوم را با قیمتی ارزان تر از نمونه سالم آن را خریداری کنید. در ادامه یکسری از ویژگی های مهم یخچال دست دوم استاندارد را برایتان خواهیم گفت تا بهتر بتوانید برای خرید کالای دست دوم تصمیم گیری کنید.

  • ابعاد یخچال متناسب با ابعاد محل قرارگیری باشد.
  • قیمت یخچال دست دوم رو بنا به کارکرد در نظر بگیریم.
  • هزینه حمل ونقل آن را هم محاسبه کنیم.
  • اندازه کارکرد یخچال را بر اساس سال تولید بدانیم.
  • درب های یخچال را چک کنیم.
  • سیستم خنک کننده یخچال را از قلم نیاندازیم.
  • سیستم تهویه را چک کنیم.
  • یخچال نوفراست هست یا دیفراست؟

توجه به ابعاد یخچال دست دوم

قبل از خرید یخچال بهتر است فضای قرارگیری یخچال در آشپزخانه را از قبل تعیین کنید تا از این طریق، نسبت به ابعاد یخچال ایده آل خود اطلاعات داشته باشید. گاه برخی از افراد بدون توجه به فضای آشپزخانه خود جهت خرید یخچال اقدام می کنند، درحالی که ممکن است ابعاد یخچال دست دوم خریداری شده برای آشپزخانه آن ها مناسب نباشد.

اندازه ارتفاع، عرض و عمق فضای مد نظرتان در آشپزخانه به شما کمک می کند تا یخچال ایده آل خود را به درستی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فاصله استاندارد یخچال با خبرنگاران و سایر لوازم موجود در آشپزخانه حداقل 2.5 سانتی متر است، در غیر این صورت یخچال شما بازده کاری چندان خوبی نخواهد داشت. علاوه بر این اگر یخچال به سایر لوازم آشپزخانه شما چسبیده باشد، ممکن است یک ظاهر شلخته و نامناسب در محیط آشپزخانه ایجاد کند.

هنگام خرید یخچال دست دوم، توجه به ابعاد اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا شما بعد از خرید نمی توانید این وسیله را برگردانید، پس بهتر است با دقت بیشتری جهت خرید کالای دست دوم اقدام کنید.

انتخاب ابعاد یخچال به تعداد جمعیت خانواده نیز بستگی دارد. برای مثال یک فرد مجرد احتیاجی به یخچال بزرگ و جادار ندارد، بلکه یک یخچال کوچک نیز می تواند برای زندگی او کافی باشد .اما اگر یک خانواده بخواهد یخچال خریداری کند، مسلماً باید یخچالی جادار با تعداد قفسه های مناسب انتخاب کند تا تمامی مواد خوراکی مورد احتیاج خودشان را بتوانند در یخچال قرار دهند.

قیمت خرید یخچال دست دوم

بهتر است قبل از خرید در مورد رنج قیمت مدل یخچال مدنظر خود اطلاعات کافی را به دست آورید. ابتدا بودجه ای را برای خرید این وسیله برقی کنار بگذارید، سپس با در نظر گرفتن بودجه در پی یخچال باکیفیت و مناسب برای خرید باشید. شما با آگاهی از قیمت خرید یخچال می توانید حدودی از رنج قیمت نمونه دست دوم آن یخچال تعیین کنید و از این طریق راحت تر برای انتخاب یخچال تصمیم گیری کنید.

هزینه حمل و نقل

هنگام تعیین نرخ قیمت خرید یخچال دست دوم بهتر است هزینه مربوط به حمل ونقل آن را هم در نظر بگیرید؛ زیرا شما علاوه بر هزینه مربوط به خرید یخچال باید مبلغی را نیز برای جابه جایی آن به آدرس مورد نظر پرداخت کنید. بهتر است برای کاهش هزینه های اضافی از طریق خبرنگاران برای انتخاب یخچال دست دوم سالم اقدام کنید. زیرا به کمک خبرنگاران می توانید مناسب ترین یخچال را در نزدیک ترین مکان به موقعیت خود انتخاب و خریداری کنید .مسلماً این موضوع تأثیر زیادی در کاهش مجموع هزینه های پرداختی خواهد گذاشت.

اندازه کارکرد یخچال دست دوم

یخچال در تمام ساعات شبانه روز روشن است، به همین علت سال تولید و همچنین اندازه کارکرد یخچال دست دوم برای مشتری اهمیت دارد، می توان این موضوع را به عنوان یکی از عوامل کنترل کننده سلامت فنی یخچال معرفی کرد. مسلماً هرچقدر یخچال سال تولید قدیمی تری داشته باشد و یا اینکه به مدت طولانی تری مورد استفاده شخص دیگری قرار گرفته باشد، احتمال وجود خرابی و نقص فنی در آن نیز بیشتر خواهد بود.

یخچال دست دوم هر چقدر قدیمی تر باشد، بازده مفید کمتری نیز خواهد داشت. علاوه بر این یخچال های قدیمی و فرسوده مصرف انرژی بیشتری نسبت به یخچال های نو و تازه نیز دارند. این موضوع در قیمت قبض برق شما نیز اثرگذار خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید خریدی درست و استاندارد داشته باشید، بهتر است از انتخاب یخچال های قدیمی و فرسوده به عنوان یخچال دست دوم پرهیز کنید.

برای دیدن آگهی های یخچال دست دوم کلیک کنید

اطمینان از سالم بودن درهای یخچال

از سالم بودن تمام قسمت های یخچال دست دوم اطمینان کامل حاصل کنید. برای مثال درهای یخچال جزئی از مهم ترین قسمت های این وسیله محسوب می شوند که در صورت بروز مشکل، حتماً باید تعمیر شوند در غیر این صورت مانع از کارکرد مفید این دستگاه برقی می شود.

امروزه با انجام یکی از ساده ترین ترفندها می توانید سالم بودن درب های یخچال را بسنجید. برای انجام این ترفند به یک برگه کاغذ احتیاج دارید. این برگه را بین فاصله دو در یخچال قرار دهید و سپس در را ببندید، اگر بعد از بسته شدن در بتوانید کاغذ را به آسانی از لایه در یخچال خارج کنید، آنگاه متوجه می شوید که در یخچال سالم نیست. اما اگر نتیجه معکوس شد و نتوانستید کاغذ را از بین در خارج کنید، آنگاه می توانید بگویید که در یخچال دست دوم مورد نظر شما سالم است و مسئله ای ندارد.

سیستم خنک کننده سالم

حتماً قبل از خرید سیستم خنک کننده یخچال دست دوم را بررسی کنید. برای این کار می توانید از فروشنده کمک بخواهید تا با اتصال دستگاه به برق، درجه خنکی یخچال را به شما نشان دهد. فریز و یخچال هر کدام درجه های استاندارد و تعیینی دارند که به شما نشان می دهد که آیا یخچال مورد نظر شما سیستم خنک کننده مناسبی دارد و یا خیر؟ برای مثال درجه مناسب خنکی برای فریزر حدود 17- و برای یخچال در حدود 4 درجه است که این اعداد در حالت استاندارد و مساعد تعیین می شوند.

سیستم تهویه مناسب

داشتن سیستم تهویه مناسب نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در غیر این صورت ممکن است بوی بد و نامطبوعی در فضای یخچال ایجاد شود که بسیار آزاردهنده خواهد بود. خلاص شدن از شر بوی نامطبوع یخچال کار سختی است، بر همین اساس بهتر است از سالم بودن سیستم تهویه دستگاه نیز اطمینان کافی داشته باشید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

برفک یخچال

هنگامی که بخار آب به طور مستقیم منجمد شود، آنگاه برفک در داخل یخچال شکل می گیرد. یخچال های تازه با تکنولوژی نوفراست مشکل ایجاد برفک را تا حد زیادی از بین برده اند. اما در صورت بروز نواقص فنی ممکن است در بخشی از یخچال شاهد ایجاد برفک باشیم. به همین علت ممکن است یخچال های کارکرده و دست دوم دچار این مشکل باشند. بنابراین از طریق فروشنده کالای دست دوم باید این موضوع را پیگیری کنید.

آگهی های انواع یخچال را در خبرنگاران ببینید
منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 15559

به "فوت و فن خرید یخچال دست دوم (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت و فن خرید یخچال دست دوم (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید