مشکل تهران در بستری بیماران کرونا ، تصمیم گیری برای بیمارستان های صحرایی؛ بزودی

به گزارش گیگابلاگ، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه اگر فرایند ابتلا به همین روال ادامه داشته باشد، مطمئنا تهران با مشکل جدی در زمینه بستری بیماران جدید کرونایی روبرو می شود.

مشکل تهران در بستری بیماران کرونا ، تصمیم گیری برای بیمارستان های صحرایی؛ بزودی

دکتر علی ماهر در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به فرایند صعودی ابتلا و میزان بستری بیماران کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران در طول پیک سوم کرونا، اظهار کرد: متاسفانه همچنان میزان ورودی بیمارستان ها به مراتب بیشتر از ترخیصی هاست و هر روز نیز بر تعداد مبتلایان و مراجعین به مراکز درمانی و بیمارستان ها و به تبع آن افراد نیازمند بستری افزوده می شود.

وی با بیان اینکه طبیعتا ظرفیت تخت های عادی و ویژه در نظر گرفته شده برای بیماران کرونایی در بیمارستان های تهران از چند وقت پیش تکمیل شده است، گفت: از هفته گذشته بیشتر بیمارستان ها با ترخیص بیماران الکتیو، ظرفیت های جدیدی را برای بستری بیماران کرونایی ایجاد کردند که این ظرفیت نیز محدود بوده و حدبیشتر طی چند روز آینده پر می شود.

ماهر با بیان اینکه اگر فرایند به همین روال ادامه داشته باشد، مطمئنا تهران با مشکل جدی در زمینه بستری بیماران جدید کرونایی روبرو می شود، اظهار کرد: البته استفاده از ظرفیت بیمارستان های صحرایی هنوز در دستور کار ستاد قرار نگرفته ولی این امکان وجود دارد که در صورت نیاز و بحرانی شدن شرایط از ظرفیت این بیمارستان ها نیز استفاده شود.

وی تامین نیرو برای ارایه خدمات درمانی در بیمارستان های صحرایی را معضل جدی دانست و گفت: در این رابطه نیز در حال برنامه ریزی هستیم و به زودی در زمینه راه اندازی این بیمارستان ها در نقاط مختلف تهران تصمیم گیری می شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران در پایان با بیان اینکه امکانات و تجهیزات لازم برای ارایه خدمات درمانی در بیمارستان های صحرایی فراهم می شود، گفت: اولویت اول ما ایجاد تخت های سیار ویژه در این بیمارستان هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6444

به "مشکل تهران در بستری بیماران کرونا ، تصمیم گیری برای بیمارستان های صحرایی؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل تهران در بستری بیماران کرونا ، تصمیم گیری برای بیمارستان های صحرایی؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید