معمای 1400 ساله ژاپنی ها حل شد

به گزارش گیگابلاگ، ستاره شناسان ژاپنی معمای 1400 ساله نشانه قرمز(Red Sign) آسمان را حل کردند.

معمای 1400 ساله ژاپنی ها حل شد

به گزارش گیگابلاگ و به نقل از اسپیس، طبق سوابق تاریخی، در 30 دسامبر 620 ، نشانه قرمز رنگی به شکل دم قرقاول در آسمان ژاپن ظاهر شد. در آن موقع ، این علامت یک نشانه شوم و بد محسوب می شد. طی این سال ها دانشمندان مدرن این موضوع را مورد آنالیز قرار می دادند و تصور می کردند که این پدیده می تواند ناشی از شفق قطبی یا دنباله دار باشد، اما هیچکدام از این ها دلایل کاملاً منطقی نبودند.

اخیرا ریوو کاتااوکا(Ryuho Kataoka) و همکارانش از موسسه ملی تحقیقات قطبی ژاپن تصمیم گرفتند که آنچه که سبب این پدیده قرمز رنگ در آسمان شده بود را آنالیز نمایند.

آنها مطالعه خود را با مقایسه توصیف تاریخی و درک و توصیف مدرن از شفق های قطبی آغاز شدند. آنها دریافتند اگرچه شفق های قطبی غالباً سبزرنگ هستند اما بسته به اینکه عناصر موجود در جو زمین توسط ذرات باردار که توسط خورشید پاشیده شده اند، فعال می شوند، می توانند به رنگ های دیگری از جمله قرمز نیز ظاهر شوند.

این تیم مشاهدات جدیدتری از شفق های قطبی قرمز رنگ را که همانند شفق قطبی ژاپن بود، مشاهده کردند. محققان همچنین نقشه هایی را که میدان مغناطیسی متغیر زمین در آن موقع(سال 620) بود را نقشه برداری کردند و دریافتند که ژاپن در آن موقع برخلاف امروز که دارای 25 درجه عرض مغناطیسی است دارای عرض مغناطیسی حدود 33 درجه بوده است.

محققان همچنین فرضیه دیگری راجع به نشانه قرمز مطرح و آنالیز کردند و آن این بود که این نشانه ممکن است به دلیل وجود یک دنباله دار نیز بوده است، اما این فرضیه صحیح نبود چرا که آنها دریافتند دنباله دارها معمولاً به رنگ قرمز نیستند و احتمال حضور دنباله دارها در آن موقع نیز بسیار پایین بوده است.

کاتااوکا گفت: این مطالعه یک نمونه جالب و پیروز است که نشان می دهد علم مدرن می تواند با آنالیز اسرار ژاپن باستان به نکات مهمی دست پیدا کند.

یافته های این مطالعه در مجله Sokendai Review of Culture and Social Studies منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 خرداد 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 3307

به "معمای 1400 ساله ژاپنی ها حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای 1400 ساله ژاپنی ها حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید