نامه مهم صالحی به آژانس انرژی اتمی

به گزارش گیگابلاگ، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از ارسال نامه دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد.

نامه مهم صالحی به آژانس انرژی اتمی

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود در این نامه که در واقع پاسخ به نامه هفته قبل آقای گروسی می باشد و بخش کوتاهی از آن در گزارش اخیر مدیرکل هم آمده، به گفتگوی تلفنی دو طرف درخصوص سرنوشت تفاهم فنی مشترک که در سوم خردادماه منقضی شد، اشاره شد و آمده است: همانگونه که گفتم، ایران این بار تصمیم گرفت تا تفاهم فنی مشترک را تمدید نکند، اما با هدف تمهید فرصت بیشتر برای ایجاد پیشرفت و به نتیجه رساندن گفتگوهای فنی ایران و آژانس، ثبت و نگهداری داده ها را برای یک ماه دیگر ادامه دهد.

نماینده دائم کشورمان بعلاوه گفت که این نامه به تعاملات موجود فی مابین ایران و آژانس در حوزه پادمان هم پرداخته و در آن آمده است: ایران تا به امروز حداکثر کوشش خود را در همکاری با آژانس به شیوه ای محتوایی و با ارائه توضیحات و پاسخ های ضروری بعمل آورده است. ما از آمادگی آژانس برای تعامل فعالانه و متمرکز با ایران با هدف حل و فصل چند موضوع پادمانی، بدون تاخیر، استقبال می کنیم و بطور جدی انتظار داریم که این تعامل متقابل، بزودی منجر به نتیجه عملی در این زمینه گردد.

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 9797

به "نامه مهم صالحی به آژانس انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مهم صالحی به آژانس انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید