ناوالنی میخواهد به روسیه بازگردد

به گزارش گیگابلاگ، ایسنا نوشت:روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک مقام امنیتی ارشد آلمان گزارش داد، الکسی ناوالنی، چهره سرشناس اپوزیسیون روس میخواهد به روسیه بازگردد و به فعالیت هایش ادامه دهد.

ناوالنی میخواهد به روسیه بازگردد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روز دوشنبه بیمارستان چریته مستقر در برلین اعلام نمود، شرایط ناوالنی که بعد از بیمار شدن در روسیه برای درمان به آنجا منتقل شد، رو به بهبود است و او دیگر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده نمی نماید و می تواند از تخت خارج گردد.

این مقام آلمانی که خواست نامش فاش نگردد، به نیویورک تایمز گفت: او قصد ندارد در آلمان در تبعید بماند. او می خواهد به وطنش روسیه بازگردد و به ماموریت خود ادامه دهد. او کاملا از شرایط خودش مطلع است، او کاملا می داند که چه اتفاقی رخ داده است و کاملا مطلع است که در کجا به سر می برد.

این منبع امنیتی ارشد همچنین به نیویورک تایمز گفت، ناوارنی در گفت وگو با یک دادستان آلمانی از همکاری با روسیه در یک تحقیقات مشترک با برلین که از سوی مسکو پیشنهاد شده، مخالفت کرد.

به گفته این منبع، ناوالنی تحت مراقب شدید پلیس آلمان در بیمارستان چریته نهاده شده است.

ناوالنی در تاریخ 20 اوت در جریان یک پرواز داخلی در روسیه بیمار شد. پس از فرود اضطراری آن هواپیما، او در ابتدا در شهر اوسک سیبری تحت درمان نهاده شد. دو روز بعد، به محض آنکه پزشکان اطمینان حاصل کردند که او می تواند پرواز داشته باشد، به بیمارستان چریته برای درمان منتقل شد.

به دنبال آن دولت آلمان اعلام نمود، پزشکان ردهایی از یک عامل اعصاب از گروه نوویچوک در بدن او یافته اند. مسکو هم با رد ادعاهای برلین تاکید نمود که پزشکان روس هیچ نوع ماده سمی در بدن ناوالنی پیدا نکردند.

دولت آلمان روز دوشنبه همچنین اعلام نمود، دو آزمایشگاه بین المللی دیگر در سوئد و فرانسه و همینطور سازمان منع تسلیحات شیمیایی به طور مستقل تایید کردند که الکسی ناوالنی، منتقد کرملین با عامل اعصاب نوویچوک مسموم شده است و از روسیه خواست تا همکاری کند.

رئیس جمهوری فرانسه هم روز دوشنبه در جریان تماس تلفنی با رئیس جمهوری روسیه گفت، تجزیه و تحلیل فرانسه تایید می نماید که الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس روس با ماده ای شبیه عامل اعصاب نوویچوک مسموم شده است. براساس بیانیه سرویس مطبوعاتی کرملین، ولادیمیر پوتین گفت که برای روشن شدن شرایط واقعی آنچه برای الکسی ناوالنی رخ داده است، باید مواد و اطلاعات از آلمان به روسیه منتقل گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 5797

به "ناوالنی میخواهد به روسیه بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوالنی میخواهد به روسیه بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید