نخست وزیر کره جنوبی: سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره برای آینده نگری دوجانبه است

به گزارش گیگابلاگ، نخست وزیر کره جنوبی با تاکید بر این که از این به بعد تبادل نظر بین کره جنوبی و ایران باید در سطح بالا ادامه پیدا کند، گفت: سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره جنوبی برای آینده نگری دوجانبه است.

نخست وزیر کره جنوبی: سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره برای آینده نگری دوجانبه است

به گزارش خبرنگاران، چانگ سیه کیون، نخست وزیر کره جنوبی عصر یکشنبه(22 فروردین) پس از دیدار با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، در نشستی خبری با بیان این که روابط محبت آمیز کره و ایران طی نیم قرن گذشته به طور مداوم و حتی شرایط بحرانی مختلف ادامه داشته است اما اکنون با چالش روبرو شده است، اظهار کرد: می خواستم عنوان کنم که سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره جنوبی برای آینده نگری دوجانبه است.

وی اضافه کرد: معتقدم از این به بعد تبادل در سطح بالا باید ادامه پیدا کند و این سفر باید موجب تقویت پایه های توسعه روابط دوجانبه شود؛ بنابراین امروز آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری را به کره دعوت کردم.

نخست وزیر کره جنوبی همچنین با اشاره به مذاکرات طرفین برجام، اظهار کرد: گفت وگوی دوطرفه در مورد برجام به طور سازنده ای در حال پیشرفت است.

سیه کیون گفت: امروز با معاون اول محترم مصاحبه سازنده ای درباره تقویت همکاری های دوجانبه و موضوعات موردعلاقه دو کشور داشتیم. دو کشور تصمیم گرفتند زمینه های همکاری های خود را بررسی کنند و آنها را گسترش دهند. بر این اساس همکاری های دوجانبه برای عبور از کرونا را افزایش خواهیم داد.

وی ادامه داد: از طریق کارگروهی بین ایران و کره، تجارت های بشرمحبت آمیز و تجارت دارو و تجهیزات پزشکی افزایش خواهد یاقت؛ امیدوارم این موضوع به مردم ایران کمک کند.

نخست وزیر کره جنوبی گفت: علاوه بر این توافق شد تا دو کشور برنامه تبادل انسانی در زمینه های پزشکی و آموزش حرفه ای را از سر بگیرند. دو کشور تلاش خواهند کرد که همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف را گسترش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 8940

به "نخست وزیر کره جنوبی: سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره برای آینده نگری دوجانبه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کره جنوبی: سفرم به تهران نشان از اراده محکم کره برای آینده نگری دوجانبه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید