واکنش غریب آبادی به اظهارنظر مدیرکل آژانس در خصوص ایران

به گزارش گیگابلاگ، تهران (پانا)-سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توییتر خود به اظهار نظر اخیر مدیرکل آژانس درباره فعالیت های هسته ای کشور ما واکنش نشان داد.

واکنش غریب آبادی به اظهارنظر مدیرکل آژانس در خصوص ایران

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توییتر خود به اظهار نظر اخیر مدیرکل آژانس درباره فعالیت های هسته ای کشور ما واکنش نشان داد و نوشت:

اصطلاحاتی نظیر گریز و کیفیت قابل توجه مواد هسته ای جایگاهی در اسناد حقوقی آژانس ندارند.

ترسیم معیارهای خودساخته مانند گریز و کیفیت قابل توجه مواد هسته ای برای کشورهایی که تحت نظارت آژانس به غنی سازی اورانیوم می پردازند، غیرمرتبط بوده، ضمن این که در اسناد حقوقی آژانس نیز هیچ جایگاهی ندارد.

بیش از 1300 تن اورانیوم با غنای بالا و 300 تن پلوتونیوم در دنیا وجود دارد، و برابر گزارش اجرای پادمان های آژانس در سال 2019 نیز کیفیت قابل توجه مواد هسته ای در سطح دنیای افزون بر 216448 بوده است. اگر اینگونه باشد، در دنیا بسیار خطرناکی زندگی می کنیم!

آیا مدیرکل گروسی می تواند به ما بگوید که کیفیت قابل توجه مواد هسته ای برای پنج کشور دارنده سلاح و همچنین کشورهایی مانند هلند، آلمان، ژاپن، برزیل و آرژانتین چقدر هست؟! آیا بهتر نیست فعالیت های هسته ای تحت پادمان را این گونه اندازه گیری نکنیم؟!

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 6174

به "واکنش غریب آبادی به اظهارنظر مدیرکل آژانس در خصوص ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش غریب آبادی به اظهارنظر مدیرکل آژانس در خصوص ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید