پیشتازی بایدن از سندرز در نظرسنجی سی ان ان

به گزارش گیگابلاگ، نتایج نظرسنجی یک شبکه تلویزیونی آمریکایی نشان می دهد جو بایدن 16 درصد از رقیب خود برنی سندرز جلوتر است و شانس بیشتری برای رویارویی با رئیس جمهور این کشور در انتخابات آینده دارد.

پیشتازی بایدن از سندرز در نظرسنجی سی ان ان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس نظرسنجی شبکه سی ان ان در میان رأی دهندگان به دموکرات ها در آمریکا، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق این کشور با اختلافی دو رقمی از برنی سندرز رقیب دموکرات خود جلو افتاده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، نتایج این نظرسنجی که در روزهای بعد از سه شنبه بزرگ (4 تا 7 مارس، 14 تا 17 اسفند) بین 1211 نفر برگزار گشت، نشان می دهد بایدن در میان رأی دهندگان به دموکرات ها در کل آمریکا بیشترین اقبال را خواهد داشت.

طبق نتایج این نظرسنجی، در روز آغازین نظرسنجی، 52 درصد از رأی دهندگان خواهان حضور بایدن در رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بودند. در مقابل تنها 36 درصد تمایل داشتند سندرز برای تصاحب ریاست جمهوری آمریکا به مصاف ترامپ برود.

الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست، از دیگر کاندیدهای دموکرات که روز پنجشنبه از رقابت با سندرز و بایدن کنار رفت، در این نظرسنجی 7 درصد آراء را به خود اختصاص داد.

پس از خروج وارن از رقابت میان دموکرات ها، شمار حامیان بایدن به 57 درصد رسید اما آرای سندرز بدون هیچ تغییری بر روی عدد 36 ثابت ماند.

مایکل بلومبرگ، پیت بوته جج و امی کلوباچار دیگر کاندیدهای حذف شده از گردونه رقابت میان دموکرات ها از بایدن اعلام حمایت کرده اند اما وارن تا کنون درخصوص حمایت از بایدن یا سندرز حرفی نزده است.

بر اساس نظرسنجی سی ان ان، 65 درصد از شرکت کنندگان، کاندیدی را ترجیح می دهند که بتواند ترامپ را شکست دهد و 29 درصد نیز کاندیدی را ترجیح می دهند که درخصوص مسائل مهم آمریکا با آن ها هم نظر باشد. 59 درصد از افرادی که کاندیدی می خواهند که ترامپ را شکست دهد، بایدن را ترجیح می دهند و 53 درصد از افرادی که هم نظر بودن با کاندیدشان درخصوص مسائل مختلف را مهم تر می دانند، سندرز را ترجیح می دهند.

با این حال از میان هر 10 رأی دهنده دموکرات، 9 نفر می گویند در انتخابات سال 2020 به هر کاندید دموکراتی که به مصاف ترامپ برود رأی خواهند داد. از میان شرکت کنندگان 72 درصد خواهان ایجاد تغییرات عمده در دولت پس از کنار گذاشته شدن ترامپ و تنها 25 درصد خواهان بازگشت دولت به اوضاع قبل از ترامپ بودند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی از میان کل رأی دهنگان، بایدن و سندرز هردو نسبت به ترامپ پیشتاز هستند. بایدن با نسبت 53 به 43 از ترامپ جلوتر است و سندرز نیز با نسبت 52 به 45 در مقابل ترامپ پیروز می شود. این آمار در ایالت های کلیدی تنگاتنگ تر بوده و 51 به 45 به نفع بایدن و 49 به 46 به نفع سندرز است.

هم اکنون جو بایدن به لطف پیروزی در انتخابات سه شنبه بزرگ و حمایت چندین نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از وی، درصدد تحکیم موقعیت خود در رقابت با برنی سندرز است.

سناتور ایالت ورمونت هم درصدد جبران شکست در انتخابات سه شنبه بزرگ است و با اتکای به پیروزی مهمش در ایالت کالیفرنیا (که 415 موکل انتخاباتی داشت) به جمع آوری آرای موکلان در شش ایالت آیداهو، میشیگان، می سی سی پی، میزوری، داکوتای شمالی و واشنگتن می اندیشد.

انتخابات درون حزبی فردا (سه شنبه) در حالی برگزار می شود که با کناره گیری نامزدها اکنون تنها سه نامزد حضور دارند: جو بایدن، برنی سندرز و تولسی گابارد.

م

راوه بلاگ: راوه بلاگ | با مجله صنعتی راوه همراه باشید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: gigablog.ir شناسه مطلب: 2817

به "پیشتازی بایدن از سندرز در نظرسنجی سی ان ان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی بایدن از سندرز در نظرسنجی سی ان ان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید